Sim ile Telefon Kabı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Sim ile telefon kabı süsleme herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir kendin yap projesidir. Cep telefonlarını muhafaza etmek için kullandığımız kaplar zamanla eskiyebilir ya da biz bunların görünümünden sıkılabiliriz. Bu tür durumlarda yeni bir telefon kabı almak yerine eski kabı yenilemek mümkün. Bu konuda deneyebileceğiniz birçok pratik yöntem mevcut. Daha önceden sizlerle oje ya da başka malzemeler kullanarak telefon kaplarını nasıl süsleyebileceğiniz hakkında bazı çalışmalar paylaşmıştık. Bugün ise sim ile telefon kabı süslemek için uygulayabileceğiniz pratik bir yöntemi paylaşmak istiyoruz. Siz de simli bir telefon kabınız olsun isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kabı
  • İstediğiniz renkte sim
  • Tutkal
  • Fırça

Bu projeyi uygulamak için tek renk sim kullanabileceğiniz gibi farklı renklerde simler kullanarak rengarenk bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Sim ile Telefon Kabı Nasıl Süslenir?

Telefon kabı süslemek için en sık kullanılan malzemelerden birisi de simdir. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde küçük poşetlerdeki simlerden alarak siz de eskiyen telefon kabınızı yeniden tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın nasıl yapıldığını merak edenler için projenin detaylarını aşağıda adım adım açıklıyoruz. Uygulamaya başlamadan önce çalışmayı yapacağınız alana gazete kağıdı sererek gerekli önlemi almayı unutmayın.

  • İlk olarak kaba nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor.
  • Tasarıma karar verdikten sonra kabın üzerine fırça yardımı ile tutkal sürün.
  • Tutkal sürdüğünüz yere bolca sim dökerek, kuruması için emniyetli bir yerde bekletin.
  • Yapışkan kuruduktan sonra yeni telefon kabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bu uygulama oldukça kolaydır. Tutkalı sürdükten sonra seri bir şekilde simi alana dökmelisiniz. Aksi halde tutkal kuruyacağı için simler kabın üzerine yapışmaz. Telefon kabının tamamını sim ile süslemeyi düşünüyorsanız tutkalı azar azar sürerek uygulamayı yapabilirsiniz. Bu şekilde tutkalın kurumasına fırsat vermeden süslemeyi tamamlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı parlak taşlarla ya da pul gibi başka süsleme malzemeleri ile de yapabilirsiniz. Dışarıdan alacağınız sade bir tasarıma sahip olan telefon kaplarını da bu şekilde süsleyerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu projeyi evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız sim ile telefon kabı süsleme resimli anlatım işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Sim ile Telefon Kabı Süsleme
Sim ile Telefon Kabı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial