Silikonla Bardak Altlığı Yapımı Videolu Anlatım

Silikonla Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Silikonla bardak altlığı yapımı videolu anlatım sayesinde evde siz de zevkinize uygun bardak altlıkları yapabilirsiniz. Fincan ve bardakların altına koyulan bardak altlıkları aynı zamanda dekoratif birer üründür. Günümüzde el yapımı bardak altlığı yapımı oldukça yaygındır. Örgü ve dantel ile yapılan bardak altlıklarının yanı sıra keçe ve eva gibi malzemelerle de çok güzel bardak altlıkları yapılmaktadır. Bu tür uygulamalar yapmak için el becerinize güvenmiyorsanız daha kolay bir çalışma olan silikonla bardak altlığı yapımını deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve bardak altlığı yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Silikonla Bardak Altlığı Yapımı

Evde silikonla bardak altlığı yapmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken silikon tabancasındaki yapıştırıcı ile istediğiniz boyutta bir bardak altlığı çizmek. Sonrasında buna istediğiniz gibi desen yapıp kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Silikon sıcak olduğu için sıktığınız yüzeye yapışacağından bunu pişirme kağıdının üzerine sıkmanız gerekiyor. Böylece rahatlıkla istediğiniz bardak altlığını yapabilir ve sonrasında da zorlanmadan çıkarabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Silikonla Bardak Altlığı Yapımı-1
Silikonla Bardak Altlığı Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Silikon tabancası
  • Pişirme kağıdı
  • Yapmak istediğiniz bardak altlığının boyutuna uygun bir nesne
  • Kalem
  • Makas

Silikon ile yapacağınız bardak altlığının boyamak isterseniz oje, guaj boya, akrilik boya veya sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz renkli ya da simli silikon kullanarak hiç boyamakla uğraşmadan istediğiniz renkte bardak altlığı yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Silikonla Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeleri temin ettiyseniz güzel bir bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak pişirme kağıdının üzerine istediğiniz boyutta bir bardak altlığı koyarak bunun etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Bu şekilde silikon ile bardak altlığının dışını çizdikten sonra tabanca ile dairenin içine desenler yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra silikon ile bardak altlığı yapımı tamamdır. Bardak altlığını bu şekilde kullanabilir ya da istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz sayıda bardak altlığı yapabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak evde çok güzel suplalar da yapabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda silikon bardak altlığı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bardak altlıkları tasarlamaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız plastik kapaklarla bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=q1iXo0cX8ik

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial