Silikon ile Dekoratif Çiçek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Silikon ile dekoratif çiçek nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek kolay bir kendin yap çalışmasını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Sıcak silikon bir yapıştırıcı olamasının yanı sıra günümüzde farklı amaçlarla da kullanılmaktadır. Silikon ile dekoratif süs ve çok güzel takılar yapılmaktadır. Pişirme kağıdı yardımı ile sıcak silikon kullanarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde silikon kullanarak dekoratif çiçek yapmak isterseniz uygulamanın detayları için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Silikon ile Dekoratif Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde silikon ile dekoratif çiçek yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir uygulama gibi görünebilir. Uygulama için doğru yöntem kullanıldığında dekoratif çiçek yapmak oldukça kolaydır. Sıcak silikonun yapışmaması için pişirme kağıdı kullanmanız gerekmektedir. Pişirme kağıdının üzerine istediğiniz herhangi bir desen ya da şekli çizdikten sonra silikon tabancası yardımı ile bunun içine silikon doldurarak çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde kısa sürede çok güzel dekoratif ürünler ve takılar yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Silikon kullanarak evde güzel bir bileklik tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız silikon ile bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Silikon ile Dekoratif Çiçek Yapımı
Silikon ile Dekoratif Çiçek Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Silikon tabancası
  • Pişirme kağıdı
  • Kalem
  • İstediğiniz boyutta çiçek kalıbı

Çiçek kalıbı bulamazsanız bir kartona istediğiniz boyutta çiçek çizip bunu makas ile keserek kalıp yapabilirsiniz. İsterseniz bu iş için çiçek şeklinde bir nesne de kullanabilirsiniz.

Silikon ile Dekoratif Çiçek Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise silikon ile çiçek yapmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır.

  • Pişirme kağıdını düz bir zemine serin. Bunun üzerine çiçek kalıbını yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Çiçeği çizdikten sonra çizgilerin üzerinden silikon tabancası ile güzelce geçin. Bunu yaparken mümkün olduğunca kalın çizgi oluşturmaya çalışın.
  • Bu şekilde çiçeğin dış hatlarını çizdikten sonra içine de silikon tabancası yardımı ile çizgiler yaparak desen çıkarın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif çiçek yapımı tamamdır. Bunu pişirme kağıdından çıkararak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu güzel dekoratif çiçek aynı zamanda güzel bir bardak altlığı işlevi de görecektir. Silikon ile dekoratif çiçeği pişirme kağıdının üzerine çizdikten sonra bir süre soğuması için bekleyin. Aksi halde silikon hala sıcak olduğu için çıkarırken kopabilir. Renkli bir çiçek yapmak için uygulamanın yapımında renkli silikon kullanabilir ya da çiçeği yaptıktan sonra bunu oje, akrilik boya gibi malzemeler ile renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu keyifli uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız silikon ile dekoratif çiçek yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial