Silikon ile Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Silikon ile bileklik yapımı evde bileklik tasarlamak için uygulanabilecek en kolay yöntemlerden birisidir. Kendin yap çalışmalarında kullanılan sıcak silikon sadece bir yapıştırıcı değil aynı zamanda bazı uygulamalar için kullanılan bir malzemedir. Sıcak silikon kullanılarak takı ve birçok dekoratif ürün yapılmaktadır. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir bileklik yapmak isterseniz siz de silikon ile bileklik yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Silikon ile Bileklik Yapımı

Evde silikon bileklik yapmak dışarıdan bakıldığında zor gibi görünebilir. İşin püf noktasını öğrendiğinizde bunun ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsiniz. Sıcak silikonu pişirme kağıdının üzerine damlatıp bir süre soğuması için bekledikten sonra bunu kağıttan kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. İşte bu özelliği nedeni ile sıcak silikon ve pişirme kağıdı bileklik yapmak için de kullanılabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Silikon tabancası
  • Pişirme kağıdı
  • Kalem
  • İnce bir kurdele ya da lastik ( bileklik kopçası yapmak için )

Silikon ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Silikon ile güzel bir bileklik yapmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İlk olarak pişirme kağıdının üzerine kalem ile bileğinize uygun düz bir şerit çizin.
  • Sonrasında bu çizgilerin üzerinden silikon tabancası ile geçin. Bu silikon şerit bilekliğin dış hatlarını oluşturacağı için sağlam olması gerekiyor. Bunun için dış çizgileri kalın yapmaya dikkat etmelisiniz.
  • Bilekliğin ana hatlarını bu şekilde yaptıktan sonra silikon tabancası yardımı ile dış kenarlardan başlayarak içine desenler yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra silikon bileklik yapımı tamamdır. Bunun iki ucundaki boşluklardan ince bir kurdele ya da lastik geçirerek hemen kolunuza takabilirsiniz. Daha şık bir bileklik yapmak isterseniz uygulama sonrasında bilekliği istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Dilerseniz renkli silikon kullanarak hiç boyamakla uğraşmadan istediğiniz renkte bir bileklik yapabilirsiniz. Bu kolay takı tasarım çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız silikon bileklik yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir. Kolay gelsin. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız 2 dakikada pipet ile bilezik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: www.pratikhanem.com

Silikon ile Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Silikon ile Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial