Silikon ile Bileklik Nasıl Yenilenir
Sosyal medyada paylaş

Silikon ile bileklik nasıl yenilenir? bunu öğrenerek eski bilekliğinizi yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde eskidiği ya da sade tasarımı nedeni ile kullanmadığınız bileklik varsa bunu silikon yardımı ile süsleyerek tekrar severek kullanabilirsiniz. Sıcak silikon hem yapıştırıcı hem de dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu özelliği nedeni ile takı yapımında da kullanılan bir malzemedir. Silikon kullanarak bileklik yapabileceğiniz gibi bunu bileklik yenilemek için de kullanabilirsiniz. Silikon ile bileklik yenileme fikri dikkatini çektiyse uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Silikon ile Bileklik Nasıl Yenilenir?

Evde bileklik yenileme konusundaki en kolay uygulama boncuk ya da pul gibi aksesuarlar kullanmaktır. Bu tür malzemeleri bilekliğe geçirerek ya da dikerek eski bilekliğinize bir farklılık katabilirsiniz. Bu yöntemleri uygulamak size zor geliyorsa o zaman bu yazımızda bahsedeceğimiz silikon ile bileklik yenileme yöntemini deneyebilirsiniz. Silikon soğuyunca lastiksi bir hal aldığı için bu malzeme bileklik yapımında da kullanılmaktadır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız silikon ile bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bizim size anlatacağımız çalışmada ise bilekliğin üzeri silikon ile kaplanıp, pul ile süsleme yapılmaktadır.

Silikon ile Bileklik Yenileme
Silikon ile Bileklik Yenileme

Gerekli Malzemeler

  • İpli bir bileklik
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için boncuk ya da pul gibi aksesuarlar
  • Pişirme kağıdı

Silikon ile Bileklik Yenileme

Listede verilen malzemeleri temin ettikten sonra bilekliği yenilemek için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak pişirme kağıdını masanın üzerine yerleştirin. Bu şekilde bileklikten taşan silikonu çıkarmanız kolaylaşacaktır.
  • Bilekliği pişirme kağıdının üzerine koyun ve uygulama esnasında kaymaması için iki ucunu bant ile tutturun.
  • Sonrasında bilekliğin üzerine silikon tabancası yardımı ile silikon sürüp bunun üzerine pulları yapıştırın.

Bu şekilde bilekliğin tamamını ya da sadece belirli yerlerini silikon ve pul ile kaplayarak şık bir takıya sahip olabilirsiniz. İsterseniz pul yerine boncuk ya da parlak taşlar da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay takı yenileme çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız silikon ile bileklik yenileme videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial