Satır Gösteren Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün kitap okumayı sevenlerin hoşuna gidecek bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Ev yapımı kitap ayraçları şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Sizin de kitap ayracına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Kitap ayracı kullanırken kaldığınız sayfanın yanı sıra satırı da işaretlemek isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kitabı bir sonraki okuduğunuzda kaldığınız yeri rahatlıkla bulabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse satır gösteren kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Satır Gösteren Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapmak için genelde kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Ev yapımı kitap ayraçlarının çoğu cetvel şeklinde olsa da farklı modeller de bulunmaktadır. Küçük ve kullanışlı bir ayraç yapmak isterseniz malzeme olarak ataç kullanabilirsiniz. Atacın üzerine eva yada keçe ile yapacağınız çiçek, kalp ya da yıldız şeklinde bir süsleme yapıştırabilirsiniz. Elinizde uygun boyutta sticker varsa bunlar da uygulamanın yapımında işinize yarayabilir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, ataçtan kitap ayracı nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün paylaşacağımız kendin yap çalışmasında da ana malzeme olarak ataç kullanılmaktadır ve bu ayraç ok şeklinde olduğu için kaldığınız satıra sabitleyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ataç
  • Simli ya da düz eva
  • Makas
  • Silikon tabancası

Elinizde küçük eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Satır Gösteren Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise satır gösteren ayraç yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile evadan şerit halinde bir parça kesin.
  • Bu eva parçasını atacın üzerine koyarak uygun boyutta kesin.
Satır Gösteren Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Satır Gösteren Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında hazırladığınız bu parçanın kenarlarından birisini V şeklinde keserek ok haline getirin.
  • Son olarak evanın arka kısmına silikon sürerek ataca yapıştırın. Bunu yaparken resimde gördüğünüz şekilde pay bırakmayı unutmayın.

Tüm bu aşamalardan sonra satır gösteren ayraç yapımı tamamlanmış oluyor. Kitabı okuduktan sonra üzerine ok şeklinde süsleme yaptığınız atacı sayfada kaldığınız yere geçirerek kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva yerine keçe, fon kartonu ya da kağıt ile de yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda satır gösteren kitap ayracı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı model bir ayraç yapmak isterseniz, dondurma çubuğundan yıldızlı kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial