Sarımsak Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Sarımsak Kokusu Elden Nasıl Çıkar
Sosyal medyada paylaş

Sarımsak kokusu elden nasıl çıkar? sorusunun cevabını öğrendikten sonra artık sarımsa kokusu sizin için sorun olmaktan çıkacaktır. Yemeklere farklı bir lezzet katan ve iştah açan sarımsak kokusu nedeni ile pek tercih edilmemektedir. Sarımsak yiyince ağızda oluşan koku bir yana, sarımsak kestikten ya da rendeledikten sonra da elimize kokusu siner. Elimizi su ve sabunla yıkamak kokudan kurtulmak için yeterli olmamaktadır. Siz de elinizde oluşan sarımsak kokusu nedeni ile sarımsak tüketmekten kaçınanlardansan bu konuda uygulayabileceğiniz pratik bilgiler işinize yarayabilir.

Sarımsak Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Sarımsak sağlık deposu bir gıda olmasına rağmen ele sinen kokusu oldukça rahatsızlık vericidir. Bu tür bir sorunla karşılaştığınız zaman evinizin mutfağında bulunan bazı doğal ürünler sarımsak kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Eldeki sarımsak kokusunu çıkarmak için bu kokuyu bastıracak yöntemler kullanmanız gerekmektedir. Bu yöntemleri uygularken sıcak su yerine soğuk su kullanmanız gerektiğini unutmayın. Sıcak su gözenekleri açacağı için sarımsak kokusunun daha derine işlemesine sebep olabilir. Bu nedenle uygulama esnasında ellerinizi soğuk su ile yıkayın. Eldeki sarımsak kokusunu çıkarmak için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Tuz, Karbonat ve Limon ile Sarımsak Kokusunu Çıkarma

Eldeki sarımsak kokusunu çıkarmak için tuz, karbonat ya da limon kullanabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken elleriniz nemli iken bir miktar tuz, limon suyu ya da karbonat ile ovmak. Bu doğal yöntemler sayesinde elinizdeki sarımsak kokusunu gidererek rahat olabilirsiniz.

Diş Macunu ile Sarımsak Kokusunu Çıkarma

Eldeki sarımsak kokusunu gidermek için diş macunu da kullanabilirsiniz. Diş macunu içerdiği kimyasallar ve güzel koku sayesinde eldeki sarımsak kokusunu gidermek konusunda da çok işinize yarayacaktır.

Kahve Telvesi ile Sarımsak Kokusunu Çıkarma

Türk kahvesi güzel kokusu nedeni ile evdeki kötü kokuları gidermek için sıkça kullanılmaktadır. Aynı şekilde elinizdeki sarımsak kokusunu bastırmak için de kahvenin güzel kokusundan faydalanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kahveyi içtikten sonra elinizi bunun telvesi ile ovarak yıkamak.

Çelik Sabun ile Sarımsak Kokusunu Çıkarma

Eldeki sarımsak kokusunu çıkarmanın en pratik yöntemi çelik sabun kullanmaktır. Fakat bu sabun her evde bulunmayabilir. Çelik sabun olmasa da çelik kaşık da aynı işlevi görecektir. Bunun için tek yapmanız gereken birkaç dakika boyunca akan soğuk suyun altında ellerinizi çelik sabun ya da kaşık ile ovmak.

Bu yazımızda eldeki sarımsak kokusunu çıkarmak için uygulayabileceğiniz pratik bilgileri sizlerle paylaştık. Bahsettiğimiz bu yöntemlerden istediğinizi uygulayarak elinizdeki sarımsak kokusundan kurtulabilirsiniz. Mutfağınızda oluşan kızartma kokusundan şikayetçi iseniz daha önceden paylaştığımız, mutfaktaki kızartma kokusu nasıl giderilir yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial