Şampuan Kutusundan Şarj Askısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde telefon şarj askısı yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Kablosu kısa olduğu için telefonunuzu şarj ederken zorlanıyorsanız size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kullanışlı bir şarj askısı yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir şampuan kutusu. Bu plastik kutuyu uygun şekilde keserek kısa sürede güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse şampuan kutusundan şarj askısı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Şarj Askısı Yapımı

Evde şarj askısı yapımı için kullanılabilecek en ideal malzeme plastik kutulardır. Şampuan kutusu boyut olarak telefona uygun olmasının yanı sıra ağırlığı taşıyabilecek yapıda olduğu için bu tür malzemeleri tercih edebilirsiniz. Şampuan kutusunu telefona uygun boyutta kesip arka tarafından askı yeri yaptıktan sonra telefonunuzu daha rahat şarj edebilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz üzerine ince bir kurdele, boncuk ya da küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz oje ile de puantiye veya başka süslemeler yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay uygulama sayesinde şampuan kutusunu atmak yerine şarj askısı yaparak değerlendirebilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Şarj Askısı Yapımı
Şampuan Kutusundan Şarj Askısı Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Şampuan kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem
  • Törpü

Bunların dışında süsleme yapmak için

Şampuan Kutusundan Şarj Askısı Nasıl Yapılır?

Şampuan kutusu ve diğer malzemeler hazır ise şarj askısı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şampuan kutusunun üzerimdeki yapışkanlı kağıdı çıkarın ve kutuyu güzelce temizleyerek kurutun.
  • Daha sonra falçata yardımı ile şampuan kutusunun kapak kısmını keserek çıkarın.
  • Bu ön hazırlık aşamasının ardından kutunun arka tarafını çevirin ve buraya kalem ile askı çizin. Şampuan kutusunun yanlarını ve ön tarafını da aynı hizadan kalem ile çizin.
  • Yaptığımız çizgilerin üzerinden falçata ile geçerek güzelce kesin.

Tüm bu aşamaların ardından şarj askısı yapımı tamamdır. Kestiğiniz yerlerdeki çıkıntıları törpü ile düzelterek şarj askısını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda paylaştığımız kolay kendin yap çalışması sayesinde evde zorlanmadan şarj askılığı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda şampuan kutusundan şarj askısı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Şampuan kutusu ile yapabileceğiniz başka bir geri dönüşüm çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız şampuan kabından kulaklık tutucu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şarj Askısı Yapımı
Şarj Askısı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial