Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kutusu ile petibör bardak altlığı yapımı evde çok kolay uygulayabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Saçlarımızı yıkamak için kullandığımız şampuanların rengarenk kutuları farklı şekillerde değerlendirilebilir. Bunlar boşaldıktan içini güzelce temizleyip falçata yardımı ile üstten istediğiniz kadarını keserek alt tarafı ile kalemlik, diş fırçası ya da makyaj malzemelerini saklayabileceğiniz güzel bir dekoratif ürün yapabilirsiniz. Üzerine oynar göz takıp, eva ile ağız yaparak bunlardan çocuğunuz için sevimli oyuncaklar da yapmanız mümkün. İsterseniz bizim yaptığımız gibi şampuan kutusu ile petibör şeklinde güzel bir bardak altlığı da yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz şampuan kutusu ile petibör bardak altlığı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Yapımı

Evde şampuan kutusundan bardak altlığı yapmak oldukça kolaydır. Şampuan kutusu plastik olduğu için bunu falçata ile kolay bir şekilde kesebilirsiniz. Sonrasında kestiğiniz bu plastik parçayı yuvarlak ya da dikdörtgen olarak makas ile istediğiniz boyutta şekillendirebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede rengarenk bardak altlıkları yapmanız mümkün. Bu şekilde çok sade bir tasarım olur diyorsanız bizim yaptığımız gibi petibör şeklinde bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz. Petibör şeklindeki bardak altlığını kullanmak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Bu güzel geri dönüşüm çalışmasını evde çocuğunuzla birlikte yaparak onun el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Petibör Bardak Altlığı
Petibör Bardak Altlığı

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şampuan kutusu
  • Falçata
  • Cetvel
  • Kalem
  • Makas

Şampuan Kutusu ile Petibör Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Şampuan kutusu ve diğer malzemeler hazır ise petibör bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şampuan kutusunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın ve kutuyu güzelce yıkayarak kurutun.
  • Sonrasında şampuan kutusunu düz bir zemine alın ve falçata yardımı ile üst tarafını keserek çıkarın.
  • Bardak altlığı yapmak için şampuan kutusunun düz kısımları kullanılacak. Bunun için plastik kutuyu makas ile keserek düz bir parça haline getirin.
  • Sonraki aşamada plastik parçaya yapmak istediğiniz bardak altlığının boyutuna uygun bir dikdörtgen çizin. Bunu yaparken cetvel kullanabilirsiniz.
  • Bu şekilde elinizde dikdörtgen şeklinde plastik bir bardak altlığı olacak. İsterseniz bu şekilde de kullanabilirsiniz. Petibör bardak altlığı yapmak isterseniz dikdörtgen parçanın kenarlarına makas ile tırtıklar yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra petibör bardak altlığı kullanıma hazırdır. Bu uygulamanın yapımında her renk şampuan kutusu kullanılabilir. Evde düz yüzeyi olan başka plastik kutular varsa bunları da petibör bardak altlığı yapmak için kullanabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız şampuan kutusu ile petibör bardak altlığı yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evdeki deterjan kaplarını değerlendirmek için farklı bir geri dönüşüm çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız deterjan kabı ile kitap ayracı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial