Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kablolu kulaklıkların kabloları birbirine dolandığı için kullanımı zor olabilmektedir. Kulaklığı kolay bir şekilde muhafaza etmek ve gerektiğinde yanınızda taşımak için kulaklık tutucuya ihtiyacınız olabilir. Dışarıdan böyle bir aparat almak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz şampuan kabından kulaklık tutucu yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Yapımı

Evde kulaklık tutucu yapımı için karton ve kağıt gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada ise kulaklık tutucu yapmak için plastik kullanılmış. Siz de evdeki boş plastik kaplarını atmak yerine bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kullanacağınız plastiğin düz olmasına dikkat etmek. Şampuan ve  deterjan kabı gibi tüm plastik malzemeleri uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz.

Plastik Kulaklık Tutucu
Plastik Kulaklık Tutucu

Gerekli Malzemeler

  • Şampuan kabı
  • Kalem
  • Kağıt deleceği
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker kullanabilirsiniz.

Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Nasıl Yapılır?

Yapacağınız kulaklık tutucunun fazla yer kaplamaması için kabloyu saracak boyutta olması yeterlidir. Kullanacağınız plastik parçası da düz olmalıdır. Malzemeler hazır ise kulaklık tutucu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Plastiğin üzerine kalem ile uygun boyutta bir dikdörtgen çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek plastiği kesin.
  • Bu şekilde dikdörtgen parçayı hazırladıktan sonra kağıt deleceği yardımı ile üst kenarlara birer tane delik açın.
  • Alt tarafa da ortaya gelecek şekilde tek bir delik açın.
  • Bu deliklere makas ile kesik yapın.
  • Süsleme yapmak isterseniz üzerine küçük stickerlar yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra telefon kulaklığı tutucu yapımı tamamdır. Kabloyu dikdörtgen parçaya sardıktan sonra kulaklığı ve diğer ucu deliklerden geçirerek kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şampuan kabından kulaklık tutucu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay kulaklık kabı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sakız kutusundan kulaklık kabı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Yapımı
Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial