Salon için Kolay Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Salon için kolay duvar süsü yapımı başlığı altında sizlerle evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Salon dekorasyonunda duvar süsünün önemli bir yeri vardır. Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz bunun için dışarıdan dekoratif süs almak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz karton tabak ile duvar süsü yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Salon için Kolay Duvar Süsü Yapımı

Evde salon için duvar süsü yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Duvar süsü yapımında keçe, eva, fon kartonu, kağıt ve çeşitli kumaşlar sıkça kullanılmaktadır. Bunların dışında evdeki yumurta kolisi, pet şişe, deterjan kabı gibi birçok atık malzeme ile de duvar süsü yapmak mümkündür. Bu tür çalışmalardan örnekleri geri dönüşüm kategorimizde bulabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi karton tabak ve üzerinde manzara resmi bulunan kağıtlar kullanarak çok güzel duvar süsleri tasarlayabilirsiniz.

Salon için Kolay Duvar Süsü Yapımı-1
Salon için Kolay Duvar Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 3 tane karton tabak
  • Kalem
  • 3 tane manzara resmi
  • Tutkal
  • Çift taraflı bant

Duvarınızda çivi yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden çift taraflı bant temin edebilirsiniz. İki tarafıda yapışkanlı olan bu bandı kağıt tabakların arkasına yapıştırarak duvar süslerini kolaylıkla duvara tutturabilirsiniz.

Salon için Manzaralı Duvar Süsü Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise güzel bir duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeye başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak katon tabakları manzara resimlerinin üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Tutkalı rahat sürmek için bir kabın içine biraz boşaltın ve fırça yardımı ile karton tabakların etrafına tutkal sürün.
  • Kesmiş olduğunuz manzara resimlerini karton tabakların üzerine yapıştırın.
  • Bu şekilde üzerinde manzara resmi bulunan tabaklar yaptıktan sonra bunların arkasına çift taraflı bant yapıştırarak duvara asabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda duvar süsü yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda salon için manzaralı duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Evde farklı malzemeler ile duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız nescafe ambalajları ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial