Salon için Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Salon dekorasyonunda duvar süsü sıkça kullanılmaktadır. Sizin de salon için böyle bir dekor ürününe ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda salon için duvar süsü yapımı hakkında kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak evde hesaplı malzemeler ile güzel bir dekoratif ürün yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Salon için Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler ile salon ya da oturma odasında kullanmak için duvar süsü yapılabilir. Evde artık kumaş, boş karton kutu gibi malzemeler varsa bunları kullanarak da duvar süsü yapmak mümkündür. Bu şekilde elinizdeki birçok atık malzemeyi değerlendirebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada çiçekli duvar süsü yapmak için karton kutu ve eva kullanılmıştır. Karton kutu ile yapacağınız yuvarlak parçanın üzerine eva ile kaplama yaptıktan sonra farklı renkte eva kullanarak bunun üzerine küçük çiçek desenleri yapabilirsiniz.

Duvar Süsü
Duvar Süsü

Gerekli Malzemeler

 • Karton kutu
 • Kalem
 • Makas
 • Birkaç farklı renkte arkası yapışkanlı simli veya düz eva
 • Kağıt deleceği

Bunun dışında çizim yapmak için cd kullanabilirsiniz.

Salon için Çiçekli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise çiçekli duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak kartonun üzerine cd ve kalem yardımı ile daire çizin. Bunu makas ile kesin.
 • Bu şekilde istediğiniz sayıda yuvarlak parça hazırladıktan sonra eva üzerine bu kartondan biraz daha büyük daire çizerek makas ile kesin.
 • Kestiğiniz bu eva parçası ile yuvarlak kartonun üzerine kaplama yapın.
 • Bu aşamalardan sonra duvar süsünün zemini hazırlanmış oluyor. Şimdi sıra üzerine küçük çiçek desenleri yapmaya geldi.
 • Yeşil ya da farklı renkte evayı makas ile ince şeritler halinde kesin.
 • Kağıt deleceği ile 6 tane küçük yuvarlak parça yapın. Bir tane de farklı eva ile yuvarlak parça yapın.
 • Kaplama yaptığınız yuvarlak parçanın üzerine yeşil eva şeritleri yapıştırın. Daha sonra bunun kenarına küçük yuvarlak evaları çiçek oluşturacak şekilde yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra çiçekli duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Bu yöntemi uygulayarak istediğiniz sayıda yuvarlak çiçekli dekor ürünü yapabilirsiniz. Yaptığınız duvar süslerinin arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunları duvara istediğiniz şekilde yapıştırabilirsiniz. İsterseniz kurdele ya da kalın bir ip yardımı ile duvar süslerini birbirine ekleyerek bu şekilde de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda çiçekli duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde çocuk odası için şık bir duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çocuk odası için led ışıklı duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial