Sakız Kutusundan Minyatür Sehpa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle oyuncak ev için minyatür sehpa yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük bir karton kutu kullanarak yapacağınız sehpa sevimli görünümü ile oyuncak eve çok yakışacaktır. Size bahsedeceğimiz kolay uygulamayı evde çocuğunuz ile birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz sakız kutusundan minyatür sehpa yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Minyatür Sehpa Yapımı

Evde minyatür sehpa yapmak için karton ya da ahşap malzemeler kullanılabilir. Uygulamanın yapımında kolaylık olması için sakız kutusu kullanabilirsiniz. Karton sakız kutusu ya da buna benzer karton kutularla kolay bir şekilde minyatür sehpa yapabilirsiniz. Kutunun üzerine elinizde bulunan uygun bir malzeme ile kaplama yaptıktan sonra alt kısmına raptiye veya 4 tane küçük boncuk yerleştirebilirsiniz. Daha büyük boyutta sehpa yapmak isterseniz ilaç kutusu da kullanabilirsiniz.

Minyatür Sehpa
Minyatür Sehpa

Gerekli Malzemeler

  • Küçük karton bir kutu ( sakız kutusu )
  • Kaplama yapmak için kumaş, kağıt, keçe ya da eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • 4 tane raptiye

Sakız Kutusundan Minyatür Sehpa Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise minyatür sehpa yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton kutunun üzerine kumaş ya da başka bir malzeme ile kaplama yapmanız gerekiyor. Evde üzerinde desen bulunan poşet varsa bununla da kaplama yapabilirsiniz.
  • Kaplama yaptığınız karton kutuyu ters çevirin ve bunun dört köşesine raptiye takın. Bu aşamada raptiye yerine boncuk da kullanabilirsiniz.
  • Sehpanın kaplamasını düz bir malzeme ile yaptıysanız üzerine ve kenarlarına desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kartondan minyatür sehpa yapımı tamamlanmış oluyor. Sehpayı oyuncak eve yerleştirebilirsiniz. Üçlü minyatür sehpa yapmak isterseniz farklı boylarda karton kutular kullanarak aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda sakız kutusundan minyatür sehpa yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Sehpanın üzerine koymak için minyatür saksı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile minyatür çiçek saksısı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Sehpa Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Sehpa Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial