Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı ve Bozuk Para Cüzdanı Yapımı

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı ve Bozuk Para Cüzdanı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sakız kutusundan kulaklık kabı ve bozuk para cüzdanı yapımı altında sizlerle 2 kolay geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Sakız kutuları güzel renk ve şekilleri nedeni ile birçok hobi uygulamasında kullanılmaktadır. Siz de evde bulunan sakız kutularını değerlendirmek isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Basit bir sakız kabını şık bir kulaklık kabı ya da bozuk para cüzdanına dönüştürmek isterseniz uygulamaların detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı ve Bozuk Para Cüzdanı Yapımı

Kulaklıkları muhafaza etmek için bir kaba ihtiyacınız varsa bunu evde kendinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Evde bulunan yuvarlak bir sakız kutusu bu konuda işinizi görecektir. Sizin tek yapmanız gereken bu plastik kutunun üzerini zevkinize uygun şekilde süslemek. Bu kutular kendinden boyalı olduğu için ayrıca boyamaya gerek yoktur. Süsleme yapmak için elinizde başka çalışmalardan artan kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Evde biriktirdiğiniz düğmeler varsa bunları da kaplama yapmak için kullanabilirsiniz. Bunun dışında boncuk ya da pul ile de çok güzel süslemeler yapılabilir. Elinizde birden fazla sakız kutusu varsa bunlardan biri ile kulaklık kabı diğeri ile de güzel bir bozuk para cüzdanı yapabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı ve Bozuk Para Cüzdanı Yapımı-1
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı ve Bozuk Para Cüzdanı Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane sakız kutusu
 • Süsleme yapmak için düz ya da simli eva
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Kalp ve kelebek kalıbı
 • Anahtarlık halkası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız kalp ve kelebek kalıbı sakız kutusunun üzerine uyacak büyüklükte olmalıdır.

Sakız Kutusundan Kukaklık Kabı ve Bozuk Para Cüzdanı Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde plastik kutuların üzerinde bulunan yapışkanlı etiketleri çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak farklı renkteki evalarla 5 tane kalp ve 1 tane de kelebek hazırlayın.
 • Evdeki artık eva parçalarının da makas ile küçük küçük keserek şekerleme görünümü verin.
 • Süslemeleri bu şekilde hazırladıktan sonra kalplerden birisini ve kelebeği makas yardımı ile zikzaklı bir şekilde ortadan ikiye kesin.
 • Buradan sonrasında sakız kutulardan birine bir tarafa 4 tane kalp ve arkasına yarım kalpleri yapıştırın.
 • Diğer sakız kutusunun da bir tarafına şekerleme olarak hazırladığınız eva parçalarını diğer tarafa da kelebek parçalarını yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra kulaklık kabı ve bozuk para cüzdanı kullanıma hazırdır. Bunları aynı zamanda anahtarlık olarak da kullanmak isterseniz anahtarlık halkası yapıştırabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm uygulaması sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel bozuk para cüzdanı ve kulaklık kapları yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda sakız kutusundan kulaklık kabı ve bozuk para cüzdanı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Eva kullanarak sevimli bir kulaklık kabı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız evadan emojili kulaklık kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial