Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Sakız kutusundan kulaklık kabı nasıl yapılır bunu öğrenmek isterseniz bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Telefon kulaklığını güvenli bir şekilde muhafaza etmek ya da çantanızda rahatça taşımak isterseniz kulaklık kabı kullanabilirsiniz. İsterseniz bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir sakız kutusu temin etmek ve bunu kendi zevkinize göre süslemek. Sakız kutusundan kulaklık kabı yapmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır?

Evde sakız kutusundan kulaklık kabı yapmak oldukça kolaydır. Sürpriz yumurta ve sakız kutuları bu tür geri dönüşüm çalışmalarında kullanmak için idealdir. Bu plastik kaplar küçük boyutta olduğu için çantada taşımak da oldukça kolaydır. Sakız kutusunun kapağını açtığınızda içine kulaklığı koyabilirsiniz. Bu şekilde kulaklık saklama kabı çok sade kalacağı için bunu eva, keçe, fon kartonu ya da renkli kağıtlarla süsleyebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kutunun üzeri simli evadan yapılan kalplerle süslenmiş. Siz de aynı şekilde kalp yapabilir veya başka figürler kullanabilirsiniz. Sakız kutusunun üzerine eva yerine pullarla süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı-1
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sakız kutusu
  • Kalem
  • Makas
  • İstediğiniz renkte eva
  • Yapıştırıcı

İsterseniz evanın üzerine kalp desenini daha kolay yapmak için bir kartona kalp çizip bunu makas ile keserek kalıp olarak kullanabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Uygulamanın yapımına başlamadan önce sakız kutusunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkararak bunu güzelce temizleyin. Bu ön hazırlık aşamasının ardından kulaklık kabı yapımına başlayabilirsiniz.

  • Kalp şeklindeki kalıbı evanın üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile çizin. Bu şekilde aynı ya da farklı renkte 2 tane kalp çizin. Kalplerin boyutu sakız kutusunun üzerini kaplayacak büyüklükte olmalı.
  • Daha sonra makas ile bu kalpleri kesin. Kalplerin ortasına kalem ile dikey olarak zigzag çizin. Bu çizgilerin de üzerinden makas ile geçin.
  • Son olarak yaptığınız kırık kalpleri sakız kutusunun üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel kulaklık saklama kapları yapabilirsiniz. İsterseniz sakız kutusunun üzerine kalp yerine başka figürler de yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe, fon kartonu ya da renkli kağıtlarla da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda sakız kabı ile kulaklık kabı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Bu güzel video için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial