Saç Boyası Kutusundan Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle saç boyası kutusundan vazo yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Karton kutular farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada saç boyası kutusu ile dekoratif bir vazo yapılmış. Elinizde uygun boyutta karton kutu varsa sizde bu keyifli çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Saç Boyası Kutusundan Vazo Yapımı

Evde dekoratif vazo yapmak için cam şişe ve kavanozlar kullanılabilir. Bunun yanı sıra teneke kutularla da çok güzel vazolar yapılabilir. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada vazo yapmak için saç boyası kutusu kullanılmış. Kutu parlak bir kap ile kaplanarak şık bir vazo yapılmış. Siz de zevkinize uygun bir defter kabı ile karton kutuyu kaplayarak kısa sürede güzel bir dekoratif ürün yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane saç boyası kutusu
  • Defter kabı
  • Makas
  • Bant

İsterseniz şeffaf bant yerine kaplama yapacağınız malzemeye uygun desenli bant kullanabilirsiniz.

Saç Boyası Kutusundan Vazo Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve diğer malzemeler hazır ise vazo yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olaral defter kabını makas yardımı ile karton kutuya uygun boyutta kesin.
  • Kestiğiniz kabı ters tarafı size bakacak şekilde düz bir zemine serin.
Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Vazo Yapımı Resimli Anlatım
  • Karton kutuyu kabın üzerine yerleştirip paket yapar gibi fazlalık yerleri kıvırarak bantlayın.
  • Size anlattığımız şekilde kaplama yaptıktan sonra dekoratif vazo kullanıma hazırdır. İçine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz kaplama yapmak için kumaş, keçe ya da eva gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda saç boyası kutusundan vazo yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız eva ve şurup şişesi ile vazo yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial