Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sabundan giysi dolabı kokusu yapımı giysilerinin ve evinin güzel kokmasına önem verenlerin çok hoşuna gidecek bir uygulamadır. Renkli ve güzel kokulu el sabunları ile kolay bir şekilde yapacağınız küçük keseler ile yaşadığınız ortamın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Giysi dolabı ya da çekmece gibi kapalı kalan yerlerde kötü bir koku oluşmaktadır. Bunu önlemek için lavanta kesesi ya da buna benzer kokular kullanılmaktadır. Küçük ve güzel kokulu bu tarz keseleri dışarıdan satın almak yerine isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik bunun için ekstra masrafa girmenize de gerek yok. Kokusunu sevdiğiniz bir sabun bu konuda işinize yarayabilir. Evde sabun kesesi yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve kesenin yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kokulu bir sabun
  • Rende
  • Tül bir parça
  • Makas
  • Saten kurdele

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır?

Evde sabun kesesi yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda uygulamanın tüm detaylarını ve resimli anlatımını paylaşıyoruz.

  • İlk olarak sabunu rendelemekle işe başlayın. Sabun parçalarının tülden çıkmaması için rendenin kalın tarafı ile rendeleyin.
  • Tül parçasını makas ile kare şeklinde kesin.
  • Rendelenmiş sabunları tülün ortasına koyun.
  • Daha sonra tülün kenarlarını dikkatlice yukarı doğru kaldırın ve buradan saten kurdele ile bağlayın. Sabun kesesini asarak kullanmayı düşünüyorsanız kurdelenin uçlarını biraz uzun olarak bırakın.

Tüm bu aşamalardan sonra giysi dolabı kokusu kullanıma hazırdır. Bu şekilde istediğiniz sayıda sabun kesesi yaparak giysileri koyduğunuz dolap ve çekmecelerin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Kullanacağınız tülün delikli olması kokunun daha iyi yayılmasını sağlayacağı için tercihinizi bu tarz kumaşlardan yana yapabilirsiniz. Tül kumaşı istediğiniz boyutta keserek farklı büyüklükte keseler yapmanız mümkün. Bu keseleri giysi dolabının dışında evinizin içinin güzel kokması için de kullanabilirsiniz. Dekoratif bir kasenin içine yerleştireceğiniz sabun kesesi hem güzel görünümü ile hem de harika kokusu ile evinizin dekoruna büyük ölçüde katkı sağlayabilir.

Kendi yapmış olduğunuz bu güzel kokulu keseleri sevdiklerinize de hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Aynı uygulamayı sabun yerine lavanta ile yaparak çok güzel bir lavanta kesesine de sahip olabilirsiniz. Bu projeyi yapmak için özel olarak tül kumaş almanıza gerek yok. Kese yapımı için küçük bir parça gerekli olduğu için evinizdeki her türlü tülü kullanmanız mümkün. Bu uygulamayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda sabundan giysi dolabı kokusu yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Aşağıdaki adımları bire bir uygulayarak dakikalar içerisinde siz de kendi tasarımınız olan güzel bir keseye sahip olabilirsiniz.

Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı
Sabundan Giysi Dolabı Kokusu Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial