Ruh Halini Yansıtan Bardak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ruh halini yansıtan bardak yapımı çok kolay olduğu için isteyen herkes bu kendin yap çalışmasını rahatlıkla uygulayabilir. Su ve diğer içecekler için kullandığımız karton bardaklarla çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Bu karton bardaklar boyanarak veya orjinal halleri ile kullanılarak bunlarla kedi, tavşan ve daha birçok hayvan figürü yapılmaktadır. Bu bardaklarla küçük hediye paketleri de yapmak mümkündür. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada ise karton bardak birkaç adımda ruh halini yansıtan bir bardağa dönüşüyor.

Ruh Halini Yansıtan Bardak Yapımı

Kendiniz ya da sevdikleriniz için ruh halini yansıtan bardak yapmak isterseniz bunun için emojileri kullanabilirsiniz. Mesajlarda o anki ruh halimizi anlatmak için kullandığımız emojiler bu özel bardağın yapımında da kullanılabilir. Sevdikleriniz için özel bir bardak yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve videolu anlatımını aşağıda veriyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane karton bardak
  • Falçata
  • Emojileri çizmek için farklı renkte keçeli kalemler

Uygulamanın yapımında üzeri desenli karton bardaklardan kullanabilirsiniz. Eğer düz bardak kullanacaksanız bunun üzerini guaj boya ile boyayabilir ya da keçeli kalemlerle desen yapabilirsiniz.

Ruh Halini Yansıtan Bardak Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise hemen uygulamanın yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • Ruh halini anlatan bardak yapmak için karton bardaklardan birisinin üzerine küçük bir pencere açmanız gerekiyor. Bunun için falçata kullanabilirsiniz.
  • Karton bardakları iç içe geçirerek pencereyi nereden açacağınızı işaretleyin.
  • Sonrasında falçata yardımı ile karton bardağın üzerine küçük bir pencere açın.
  • Diğer bardağın pencereden görünecek kısımlarına da keçeli kalemlerle emojileri çizin. Bunların arasında boşluk bırakmayı unutmayın.
  • Kullandığınız karton bardak düz bir tasarıma sahipse bunun üzerini boyayabilir ya da küçük desenler yaparak süsleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ruh halini yansıtan bardak yapımı tamamdır. Bu özel bardağı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sevimli bardaklardan sevdikleriniz için de tasarlayarak onlara hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, ruh halini yansıtan bardak yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Deneyecek olanlara kolay gelsin diyor ve sizi videolu anlatımla başbaşa bırakıyoruz. Sevdikleriniz için yaptığınız kurabiyeleri özel bir pakette ikram etmek isterseniz daha önceden paylaştığımız, kağıt bardaktan kurabiye paketi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

https://youtu.be/dlXQmihSBgw

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial