Renkli Yuvarlak Dantel Örnekleri

Renkli Yuvarlak Dantel Örnekleri
Sosyal medyada paylaş

Renkli yuvarlak dantel örnekleri çeyizlik yapımında en çok kullanılan parçalardır. Oda takımı, yatak odası, vitrin takımı ve sehpa örtüsü olarak kullanılan yuvarlak danteller beyaz ya da renkli olarak örülebilir. Dantel günümüzde en çok kullanılan dekoratif ürünlerden birisidir. Tek parça ya da motifler şeklinde yapılan bu yuvarlak parçalar hem mobilyalara örtü olarak hem de evin dekorunu tamamlamak için kullanılır. Eskiden çoğunluğu beyaz veya krem rengi örülen yuvarlak danteller günümüzde pembeden kırmızıya, yeşilden turuncuya hemen hemen her renkte örülmektedir. Bazı yuvarlak dantel modellerinde beyaz ve renkli dantel ipliği bir arada kullanılmaktadır. Oda takımı ve diğer parçalar yapılırken kare ya da dikdörtgen danteller de yapılabilir fakat şık görünümü nedeni ile günümüzde yuvarlak modeller daha popülerdir.

Renkli oda takımı örnekleri çiçek ve yaprak motiflerinin yanı sıra farklı desenler de içermektedir. Yuvarlak dantel yapmak için hangi renk ip ve nasıl bir örnek seçeceğinize, bu parçayı kullanacağınız odanın dekorunu göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Oda takımı olarak öreceğiniz yuvarlak parçaları 12 ya da 24 tane yapmanız gerekir. Eğer sadece vitrin takımı veya sehpa örtüsü olarak yapmayı düşünüyorsanız 6 tane örmeniz yeterli olabilir. İsterseniz 24 parça yuvarlak danteli 6’lı gruplara ayırarak farklı örneklerde yapmanız mümkün. Bu konudaki tercih sizin kişisel zevkinize bağlı. Renkli yuvarlak dantel örnekleri şık parçalar olduğu için bunları gerektiğinde amerikan servis olarak da kullanma imkanınız var. Günlük kullanım için bu tür parçalar öreceğiniz zaman ihtiyacınız kadar yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle yeni çeyizlik yuvarlak dantel örnekleri paylaşıyoruz. Beyaz yuvarlak dantel modellerini de daha önceden paylaşmıştık. İsterseniz beyaz yuvarlak dantel örnekleri başlığı altında o modellere de göz atabilirsiniz. Aşağıdaki dantelleri dilerseniz renkli dantel ipliği yerine beyaz ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde başka işlerden kalma aynı kalınlıkta renkli dantel iplikleri varsa bunları beraber kullanarak da rengarenk tasarımlar oluşturabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sezonun en güzel renkli dantel örneklerini sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Beğendiğiniz örneğin üzerine tıklayarak daha yakından inceleyebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial