Renkli Paket Lastiğinden Kolye ve Bileklik Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Renkli paket lastiğinden kolye ve bileklik yapımı en kolay takı tasarımı çalışmalarından birisidir. Hepimizin mutfağında bir kenarda paket lastiği bulunur. Bu küçük ve renkli lastikler esnek yapıları nedeni ile kolye ve bileklik yapımı için kullanılabilir. Günümüzde farklı nesneler kullanılarak yapılan birçok takı tasarımı projesi mevcuttur. Paket lastikleri ile yapılan birbirinden şık kolye ve bileklikler de bu çalışmalara güzel birer örnektir. Dışarıdan bakılınca yapması zor gibi görünse de işin püf noktasını bildikten sonra bu çalışmayı yapmak son derece kolaydır. Bu yazımızda evde paket lastiğinden bileklik ve kolye yapmak isteyenler için gerekli bilgileri paylaşıyoruz.

Renkli Paket Lastiğinden Kolye ve Bileklik Nasıl Yapılır?

Renkli paket lastiklerini kullanarak güzel ve orjinal aksesuarlar yapmak istiyorsanız bunun için size iki farklı yöntem tavsiye edebiliriz. Birinci yöntem renkli lastikleri birbirine bağlayıp iç içe geçirerek uygulayabileceğiniz bir çalışmadır. Bu yöntem ile aynı kalınlıkta istediğiniz renk lastik kullanarak kendi tasarımınız olan kolye ve bileklikler yapmanız mümkün. Bu çalışmayı yaparken kendinize göre farklı teknikler uygulayabilirsiniz. İlk denemede biraz zorlansanız bile daha sonraki denemelerinizde ortaya harika işler çıkarabilirsiniz.

İlk önerdiğimiz yöntem size zor geliyorsa biraz daha kolay bir uygulama tavsiye edebiliriz. Bu yöntemde iki veya daha fazla sayıda renkli paket lastiğini ortadan ikiye katlayarak birbirinin içinden geçirip, istediğiniz tasarımı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yaptığınız kolye ya da bilekliğin iki ucunu birleştirmek için uygun boyutta yuvarlak bir halka kullanabilirsiniz. Dilerseniz lastikleri ikiye katladıktan sonra her birini bu halkalar ile birleştirerek daha farklı tasarımlar da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze bağlı.

Aynı çalışmayı paket lastiği yerine küçük lastikli tokalardan kullanarak da yapabilirsiniz. Aynı renk ve desende yapacağınız kolye ve bilekliği takım olarak kullanabilirsiniz. Kendi el emeğinizle yapacağınız rengarenk kolye ve bileklikleri sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Bu masrafsız ve kolay takı tasarımı çalışması sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken birbirinden güzel aksesuarlara sahip olabilirsiniz.

Bu önerimiz hoşunuza gittiyse aşağıda paylaştığımız paket lastiğinden kolye ve bileklik yapımı resimli anlatım projeyi yaparken size ilham verebilir. Siz de biraz hayal gücü ve biraz özen ile çok şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

lastik-tokadan-bileklik-yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial