Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Renkli bakır telden kolye ucu yapımı takı tasarımı yapmaya yeni başlayanların bu konuda beceri kazanabilmesi için faydalı olacağını düşündüğümüz keyifli bir çalışmadır. Bakır tel kolay şekil alması nedeni ile takı yapımında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Bu nedenle günümüzde renkli bakır teller de bulunmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada renkli bakır teller kıvrılarak şekil veriliyor ve sonra bunlar takı teli yardımı ile birbirine bağlanarak ortaya çok güzel bir kolye ucu çıkıyor. Siz de evde kolye yapımı ile ilgili kolay bir çalışma yapmak isterseniz aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını bulabilirsiniz. Renkli bakır telleri takı malzemeleri ve hobi ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Malzemeler
Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Malzemeler
  • Renkli bakır tel
  • Takı pensesi
  • Takı yapımında kullanılan ince tel
  • Metal halka ( kolye ucunu zincire takarken kullanmak için )

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaştığımız örnek takı tasarımı çalışmasında pembe, mor, mavi ve yeşil renkte bakır tel kullanılmış. Bakır tellerin ucunu takı pensesi yardımı ile içe doğru bükün. Pembe, mor ve mavi telleri resimde görmüş olduğunuz gibi bükün. Bu renkli bakır teller iç içe geçirileceği için bunları en başta keserken boyutunu ona göre ayarlamanız gerekiyor. Örneğin en içte kalacak pembe bakır tel 10 cm, mor tel 15 cm ve mavi tel de 20 cm olabilir.

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Resimli Anlatım
Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Resimli Anlatım

Daha sonra yeşil bakır teli de resimde gördüğünüz şekilde takı pensesi ile kıvırın.

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Resimli Anlatım-1
Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Resimli Anlatım-1

Kıvırarak yapmış olduğunuz renkli bakır tellere ince teli dolayarak bunları iç içe sabitleyin. Yeşil bakır teli de kıvırdığınızda oluşan yuvarlaktan ince teli geçirerek diğer 3’lü parça ile birleştirin. Bu şekilde ince teli dıştan ortaya kadar sardığınızda kolye ucu tamamlanmış olacak.

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Resimli Anlatım-2
Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı Resimli Anlatım-2

Kolye yapımını tamamladıktan sonra metal halkayı yeşil bakır tele takın ve takı pensesi ile halkayı kapatın. Sonra kolye ucunu zincire geçirerek boynunuza takabilirsiniz.

Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı
Renkli Bakır Telden Kolye Ucu Yapımı

Renkli bakır telden kolye ucu yapımı resimli anlatım da görmüş olduğunuz gibi bu kolye ucunu yapmak oldukça kolaydır. Biraz dikkat gerektiren bir çalışma olmasına rağmen bakır telleri keserken orantıya dikkat edip, bunları küçükten büyüğe bir orantı sağlayacak şekilde kıvırırsanız ortaya güze bir iş çıkacaktır. Yapmış olduğunuz bu zarif ve rengarenk kolye ucunu kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Ne güzel bir fikir bence uygulanabilir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial