Püsküllü Küpe Yapımı

Püsküllü Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Püsküllü küpe yapımı evde takı tasarımı ile uğraşan bayanların yapmaktan keyif alacağı bir çalışmadır. Evde takı yapımında metal, kumaş ya da daha farklı malzemeler kullanılmaktadır. Son dönemlerde püsküllü sallanan küpeler bayanların öncelikli tercihleri arasında olduğu için biz de bugün sizlerle böyle bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Sadece ip kullanarak kendine ya da sevdiklerinize harika bir çift küpe yapabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isterseniz püsküllü küpe yapımı için gerekli olan malzemeleri ve resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

Püsküllü Küpe Yapımı

Evde küpe yapmak dışarıdan bakınca zor bir uygulama gibi görülebilir fakat paylaşacağımız resimli anlatım sayesinde işiniz kolaylaşacaktır.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Küpe kopçası ve kanca
  • Makas
  • Bir karton parçası

Küpe yapılacak olan püskülün ince olması gerekiyor. Bu nedenle uygulamanın yapımında takı yapılan ince iplerden kullanmalısınız.

Püsküllü Küpe Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada püskülün yukarı tarafına metal bir aksesuar takılmış. Bunu bulma imkanınız varsa püskülü yaptıktan sonra üst tarafına takabilirsiniz. Bulamazsanız püskülü bir halkaya geçirdikten sonra küpe kopçasına rahatlıkla takabilirsiniz. Malzemeler hazır ise püsküllü küpe yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak ipten makas yardımı ile aynı uzunlukta parçalar kesin.
  • Daha sonra bu ipleri ortadan ikiye katlayın ve parmağınızı tam ortaya getirin. Bu hizadan bir ip bağlayarak püskülü yapın. Arada uzun kalan ipler varsa bunları makas ile keserek düzeltin.
  • Bu şekilde iki tane püskül yapın. Bu püsküllerin aynı boyutta olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Yaptığınız püsküllere halkayı ve küpe kopçasını geçirin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra püsküllü küpe yapımı tamamlanmış oluyor. Tasarımı size ait olan bu küpeyi hemen kulağınıza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay takı tasarım çalışması sayesinde evde istediğiniz renklerde püsküllü küpeler yapabilirsiniz. İsterseniz püskülleri birkaç farklı renkte yaparak daha dikkat çekici bir küpe de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, püsküllü küpe yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalardan hoşlanıyorsanız size ilham verecek örnek çalışmaların yer aldığı, şişe mantarından takı yapımı konumuza da göz atabilirsiniz.

Püsküllü Küpe Yapımı
Püsküllü Küpe Yapımı

Bir cevap yazın