Püsküllü Halka Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Püsküllü Halka Küpe Yapımı evde takı tasarımı yapanların hoşuna gidecek keyifli bir çalışmadır. Son dönemlerde el yapımı takı kullanımı oldukça yaygındır. Evde boncuk, ip, deri, kumaş, deniz kabuğu, parlak taş, fimo hamuru gibi malzemeler kullanılarak çok güzel takılar yapılmaktadır. Takı tasarımı kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz püsküllü küpe yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak ilginizi çekebilir. Evde püsküllü halka küpe yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Püsküllü Halka Küpe Yapımı

Evde püsküllü küpe yapımı konusunda farklı tasarımlar mevcuttur. Püsküllü halka ve sallanan küpe bu tasarımlar arasında en çok tercih edilenleridir. Farklı boyutlardaki halka küpeler he yaştan bayanın sevdiği takılardan birisidir. Siz de evde güzel bir püsküllü halka küpe yapmak isterseniz bunun için halka şeklinde düz bir küpe, istediğiniz renkte bir ip ve makasa ihtiyacınız vardır. Evde kullanmadığınız halka küpeler varsa bunlara püskül takarak yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Püsküllü Halka Küpe Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında her türlü ip kullanılabilir. Zarif tasarımlardan hoşlanıyorsanız püskül yapımı için ince ip kullanabilirsiniz. Büyük bir halka küpeyi süslemek için istediğiniz kalınlıkta ip tercih edebilirsiniz. Yapacağınız püsküllerin uzunluğu da sizin zevkinize bağlı. Küçük ya da büyük, uzun ya da kıs istediğiniz şekilde püsküller kullanmanız mümkün.

Halka küpe yapmak için 3 parmağınızı birleştirerek ip istediğiniz kalınlığa gelene kadar sarmalısınız. Daha sonra bu ipi dikkatli bir şekilde parmağınızdan çıkararak halkanın içinden geçirmelisiniz. Sonraki aşamada ise halkaya geçirdiğiniz ipin üst tarafına ip bağlayıp bunu sıkarak birkaç kat sarın ve makas ile ipin ucunu kesin. Son olarak ipin alt tarafına makas geçirerek dikkatli bir şekilde keserek püskülü tamamlayın.

Bu şekilde halkanın içine istediğiniz sayıda püskül yaparak, zevkinize gör bir küpe tasarlayabilirsiniz. İsterseniz minik püsküllerle dolu bir halka küpe yapabilir ya da birkaç tane püskül yapıp bunları aralarına boncuk takarak da halkaya geçirebilirsiniz. Tasarım konusundaki tercih sizin zevkinize bağlı. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir halka küpe yapmak isterseniz aşağıda püsküllü küpe yapımı resimli anlatım ve bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek yapacağınız tasarım için ilham alabilirsiniz. Evde takı tasarımı yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, deniz kabuklarından takı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Püsküllü Halka Küpe Yapımı
Püsküllü Halka Küpe Yapımı
Püsküllü Halka Küpe
Püsküllü Halka Küpe
Püsküllü Halka Küpe-1
Püsküllü Halka Küpe-1
Püsküllü Halka Küpe-2
Püsküllü Halka Küpe-2
Püsküllü Halka Küpe-3
Püsküllü Halka Küpe-3
Püsküllü Halka Küpe-4
Püsküllü Halka Küpe-4
Püsküllü Halka Küpe-5
Püsküllü Halka Küpe-5
Püsküllü Halka Küpe-6
Püsküllü Halka Küpe-6

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial