Puding Kabından Oyuncak Fincan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Puding kabından oyuncak fincan yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için isteyen herkes evde kolaylıkla yapabilir. Küçük bir kızınız varsa ona oynaması için oyuncak fincan yapabilirsiniz. İsterseniz yapacağınız fincanı dekoratif süs ya da buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Puding kabı ile oyuncak fincan yapmak isterseniz bunun için gereli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Puding Kabından Oyuncak Fincan Yapımı

Evde oyuncak fincan yapmak için puding kaplarını kullanabilirsiniz. Küçük plastik kapların ağız kısmını makas ile kestikten sonra bunlara sap takarak çok güzel oyuncak fincanlar yapabilirsiniz. İsterseniz bu sevimli fincanların üzerine süsleme yaparak bunları dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Fincanların arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak bunları buzdolabı süsü olarak da kullanmanız mümkün. Evde boş puding kabı varsa uygulamayı yapmak için hemen kolları sıvayabilirsiniz.

Puding Kabından Oyuncak Fincan Yapımı-1
Puding Kabından Oyuncak Fincan Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane puding kabı
  • Makas
  • Desenli bant
  • Yapışkanlı eva

Puding Kabından Oyuncak Fincan Nasıl Yapılır?

Puding kabı ve diğer malzemeler hazır ise oyuncak fincan yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak fincan yapmak için puding kabının üst kısmındaki köşeli parçayı makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Kestiğiniz yerde kalan çıkıntıları makas ile keserek düzeltin.
  • Bu şekilde fincanı hazırladıktan sonra bunun ağız kısmına desenli bant yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.
  • Son olarak makas ile yapışkanlı evadan ince bir parça kesin. Bu eva parçasının bir ucunu fincanın içine diğer ucunu da fincanın dış kısmına yapıştırarak sapı yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra puding kabı ile oyuncak fincan yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede çok güzel oyuncak fincanlar yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında meyveli yoğurt kabı da kullanabilirsiniz. Evde bu eğlenceli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda puding kabından oyuncak fincan yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız sünger ile oyuncak kek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial