Puantiyeli Nail Art Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Puantiyeli nail art nasıl yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra siz de tırnaklarına çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Oje sürmeyi seven bayanlar tırnaklarına evde nail art yaparak daha şık görünmesini sağlamaktadır. Evde tırnakları süslemek için farklı teknikler uygulanmaktadır. Nail art yapmak için hazır setler satılmaktadır fakat bazı basit modelleri evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bayanların en çok tercih ettiği puantiyeli nail art da bunlardan biridir. Bu yazımızda paylaşacağımız pratik yöntemi uygulayarak siz de tırnaklarınıza rengarenk bir süsleme yapabilirsiniz. Evde puantiyeli nail art yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Puantiyeli Nail Art Yapmak için Gerekli Olan Malzemeler

  • Zemin için istediğiniz renk bir oje
  • Puantiyelerin yapımı için bir ya da birkaç farklı renkte oje
  • Siyah tel toka
  • Tırnak cilası

Evde nail art yapımı için gerekli olan malzemeler bu kadar olup uygulamanın yapımı da oldukça kolaydır. İlk olarak tırnaklarınızın hepsini tek kat oje ile boyamanız gerekiyor. Bu oje tırnağın zemini olacak, koyu ya da açık renk her türlü  ojeyi kullanabilirsiniz. Şık bir görünüm için açık renk oje üzerine koyu renk puantiyeler yapabilir ya da koyu üzerine açık puantiyeler de oluşturablirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Aşağıda gördüğünüz gibi siyah üzerine neon renklerle puantiyeler yaparak dikkat çeken bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Puantiyeli Nail Art
Puantiyeli Nail Art

İsterseniz tırnaklarınızın hepsini farklı renkte boyadıktan sonra bunların üzerine beyaz oje ile minik puantiyeler de yapabilirsiniz.

Puantiyeli Nail Art Nasıl Yapılır
Puantiyeli Nail Art Nasıl Yapılır

Aynı rengin açık ve koyu tonlarını kullanarak da evde punatiyeli nail art yapmanız mümkün.

Puantiyeli Nail Art Yapımı
Puantiyeli Nail Art Yapımı

Puantiyeli Nail Art Yapımı

Yukarıda paylaştığımız örneklerden ilham alarak siz de kendi tarzınıza uygun bir tırnak süslemesi yapabilirsiniz. Hangi renkleri kullanacağınıza karar verdiyseniz uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tıraklarınıza tek kat oje sürün. Bu aşamada tırnaklarınızın hepsini aynı renkte ya da farklı renklerde de boyayabilirsiniz.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra puantiyelerin yapımına geçebilirsiniz.
  • Siyah tel tokanın ucunun yuvarlak kısmını ojeye batırdıktan sonra bunu tırnağınıza hafifçe bastırarak puantiye deseni oluşturabilirsiniz.
  • Puantiyelerin hepsini aynı renkte yapabileceğiniz gibi farklı renkte ojeler de kullanmanız mümkün.
  • En son tırnak cilası sürerek uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Bu pratik uygulama fazla zaman almadığı için istediğiniz her zaman rahatlıkla yapabilirsiniz. Tırnaklarınıza rengarenk ojeler sürerek farklı tarzınızı yansıtmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, puantiyeli nail art yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Puantiyeli Nail Art Yapımı Resimli Anlatım
Puantiyeli Nail Art Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial