Puantiyeli Hediye Paketi Yapımı

Puantiyeli Hediye Paketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Puantiyeli hediye paketi yapımı sayesinde sevdiklerinize vereceğiniz hediyeleri daha şık bir hale getirebilirsiniz. Özel günlerde sevdiklerimize hediye alarak onlara verdiğiniz değeri ifade etmeye çalışırız. Bazen hediyeyi evde de paketleriz. Evde hediye paketi yapmak için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Daha önceden bunlarla ilgili bazı örnekleri sizlerle paylaştık. Bugün paylaşacağımız örnek çalışma da bunlar gibi çok pratik ve bir o kadar da eğlenceli. Düz bir tasarıma sahip hediye paketini süslemek isterseniz puantiyeli hediye paketi yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulama hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir hediye paketi
  • Beyaz ya da istediğiniz renkte başka bir boya
  • Kağıt tabak
  • Yuvarlak bir sünger

Hediyeyi evde kendiniz paketlemeyi düşünüyorsanız düz paketleme kağıtlarından kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yapacağınız puantiyeler daha belirgin olacaktır. Yuvarlak süngerin boyutunu yapacağınız puantiyelerin büyüklüğüne uygun şekilde ayarlamanız gerekiyor.

Puantiyeli Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Puantiyeli hediye paketi yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir. Hediye paketini kendiniz yapacaksanız önce bu işi görmelisiniz. Paketleme kağıdının ortasına hediye kutusunu koyun ve kenarlarından içe doğru kıvırdıktan sonra köşelerden bant ile tutturun. Hediyeyi bu şekilde paket yaptıktan sonra puantiyeleri yapmaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kağıt tabağın içine puantiye yapacağınız boyadan bir miktar dökün. Gerekiyorsa içine çok az su ilave ederek boyayı biraz açın.
  • Sonrasında süngeri boyanın içine batırın ve boyalı süngeri hediye paketinin üzerine bastırın.
  • Süngeri kaldırdığınızda paketin üzerinde güzel bir puantiye oluştuğunu görebilirsiniz.
  • Paketin üzerine istediğiniz sayıda puantiye yaparak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Bu uygulamayı yaparken puantiyelerin hepsini aynı boyutta yapabileceğiniz gibi isterseniz farklı boyutlarda da yapabilirsiniz. Dilerseniz farklı renkte boyalar kullanarak rengarenk bir tasarım yapmanız da mümkün. Şık bir hediye paketi süslemesi yapmak isterseniz simli boya da kullanabilirsiniz. Kendi tasarladığınız paketlerin içinde vereceğiniz hediyeler sevdiklerinizi çok mutlu edebilir. Siz de evde hediye paketi süslemek isterseniz bu kolay uygulamayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Uygulamanın sonunda elinizde aşağıdaki gibi çok güzel bir hediye paketi olacaktır.

Puantiyeli Hediye Paketi Yapımı
Puantiyeli Hediye Paketi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial