Pringles Kutusundan Nasıl Hediye Paketi Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Pringles kutusundan nasıl hediye paketi yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek sevdiklerinize aldığınız hediyeleri şık kutular içinde verebilirsiniz. Böylece onlar da içindeki hediyeyi aldıktan sonra bu kutuları da farklı şekilde değerlendirebilirler. Evde hediye paketlemesi yapmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün de pringles kutusu ile hediye paketi yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Çocuğunuzun yediği cipslerin kutusunu atmak yerine isterseniz siz de böyle güzel hediye paketleri yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pringles kutusu
  • Kutunun üzeri için istediğiniz renk boya ya da kaplama malzemesi
  • Kurdele, dantel, keçe gibi süs aksesuarları
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Pringles Kutusundan Hediye Paketi Yapımı

Pringles kutusundan hediye paketi yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Kutunun üzerini kaplamak için elinizde bulunan her türlü boyayı kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan düz ya da desenli kağıtlar varsa bunları da cips kutusunu kaplamak için kullanabilirsiniz. Bunun dışında eva, keçe, ip, çiçekli ya da dantel kumaşlar da bu çalışma yapılırken kullanılabilir. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak cips kutusunun içini güzelce yıkayın. Daha sonra bu kutuyu istediğiniz herhangi bir renge boyayın. Bu aşamada isterseniz boya yerine başka kaplama malzemesi de kullanabilirsiniz. Cips kutusunu kapladıktan sonra bunu süslemeye başlayabilirsiniz.
  • Bir kağıt ya da kumaştan kutunun yarısını kaplayacak büyüklükte bir parça kesin. Bunu kutunun alt tarafından olacak şekilde yapıştırın.
  • Daha sonra ince bir kurdele ya da kumaştan kutunun etrafını saracak büyüklükte bir parça kesin. Bunu da kutunun yarısına kadar yapıştırdığınız parçanın bitiş yerine yapıştırın ve güzelce fiyonk yapın.
  • Son olarak eva ya da keçe ile küçük bir kalp ya da çiçek yapabilirsiniz. Elinizde başka süsleme malzemesi varsa bunları da kullanabilirsiniz. Bu süsü fiyongun üzerine yapıştırarak tutturun.
  • Cips kutusunun kapağını da süsledikten sonra içine hediyeyi koyun ve üzerine bir kart iliştirin. Tüm bu aşamalardan sonra hediye paketi yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok şık bir hediye paketleri yapabilir ve sevdiklerinize bu şekilde güzel bir jest yapabilirsiniz. İsterseniz süslemiş olduğunuz bu kutuyu hediye paketi yerine vazo ya da saklama kabı olarak da kullanabilirsiniz. Siz de evde cips kutusundan hediye paketi yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Pringles Kutusundan Hediye Paketi Yapımı
Pringles Kutusundan Hediye Paketi Yapımı
Pringles Kutusundan Nasıl Hediye Paketi Yapılır
Pringles Kutusundan Nasıl Hediye Paketi Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial