Poşetten Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle poşetten sticker yapımı başlığı altında evde kolay sticker hazırlayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Farklı renk ve desenlerdeki stickerlar okul malzemelerini süslemenin yanı sıra evde yapılan dekoratif süslerde de kullanılmaktadır. Üzerinde güzel desenler olan güzel ve kullanışlı bir stickera ihtiyacınız varsa bunu evde kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak poşet ile sticker yapmak isterseniz çalışmanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Poşetten Sticker Yapımı

Evde sticker yapımı için genelde kağıt kullanılsa da eva, desenli bant gibi farklı malzemelerle de sticker yapılmaktadır. Biz bu yöntemlere bir yenisini ekleyerek sizlere poşet ile sticker yapımını anlatmak istiyoruz. Evde üzerinde küçük çiçek, kalp, yıldız gibi desenler bulunan poşet varsa bununla koli bandı yardımı ile güzel bir sticker yapabilirsiniz. Kendi yaptığınız sticker ile istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde desenli poşetleri atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu yöntemde yaptığınız stickerları yapıştırmak için çift taraflı bant ya da başka bir yapıştırıcı kullanmaya gerek yoktur.

Poşetten Sticker
Poşetten Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde küçük desenler bulunan bir poşet
  • Makas
  • Koli bandı

Kullanacağınız poşetin üzerindeki desenler koli bandının kaplayabileceği boyutta olmalıdır.

Poşetten Sticker Nasıl Yapılır?

Poşet ve koli bandı hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sticker yapabilirsiniz.

  • İlk olarak poşeti makas ile keserek düz bir parça haline getirin.
  • Daha sonra üzerindeki desenleri koli bandın kaplayacağı şekilde şerit olarak kesin.
  • Koli bandını kestiğiniz desenlerin üzerine bastırarak güzelce yapıştırın. Bu aşamada arada hava kabarcığı kalmaması için dikkat etmelisiniz.
  • Üzerini kapladığınız desenleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bir sonraki aşamada hazırladığınız desenlerin üzerine bir kat daha koli bandı yapıştırın ve bunları kenarlarda biraz pay bırakarak kesin. ( Kenarlardaki bantları dipten kesmeyin. )
  • Bu şekilde stickerı kenarlardaki bantlar sayesinde istediğiniz yere kolayca yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra poşet ile sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Bunları hemen kullanmayacaksanız pişirme kağıdı üzerine ya da yapışmayan bir yüzeye tutturarak muhafaza edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda poşetten çiçekli sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Sticker yapımı hakkında başka yöntemler denemek isterseniz daha önce paylaştığımız evde sticker nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşetten Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial