Poşetten Kolay Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle poşetten kolay sticker yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Üzerinde güzel çiçekler olan bir stickera ihtiyacınız varsa bunu kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Size anlatacağımız pratik yöntem sayesinde evde harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz poşet ile sticker yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Poşetten Kolay Sticker Yapımı

Evde sticker yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bir kağıdın üzerine kalp, yıldız, çiçek ya da başka figürler çizerek bunları istediğiniz renklerde boyayın. Daha sonra bunun üzerine koli bandı yapıştırıp makas ile kesin. Hazırladığınız stickerın arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. İsterseniz kağıda çizim yapmak yerine istediğiniz resimlerin çıktısını alarak da sticker yapabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde sticker nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşetten Sticker
Poşetten Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde küçük desenler bulunan bir poşet
  • Makas
  • Koli bandı

Poşetten Sticker Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında kullanacağınız poşetin üzerindeki desenler koli bandının kaplayabileceği boyutta olmalıdır. Malzemeler hazır ise sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak poşeti makas yardımı ile keserek düz bir parça haline getirin.
  • Daha sonra üzerindeki desenleri koli bandın kaplayacağı şekilde şerit olarak kesin.
  • Koli bandını kestiğiniz desenlerin üzerine bastırarak güzelce yapıştırın. Bu aşamada arada hava kabarcığı kalmaması için dikkat etmelisiniz.
Poşetten Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Sticker Yapımı Resimli Anlatım
  • Üzerini koli bandı ile kapladığınız desenleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bir sonraki aşamada hazırladığınız desenlerin üzerine bir kat daha koli bandı yapıştırın ve bunları kenarlarda biraz pay bırakarak kesin. ( Kenarlardaki bantları dipten kesmeyin. )
  • Bu şekilde stickerı kenarlardaki bantlar sayesinde istediğiniz yere kolayca yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle poşet kullanarak evde kolay sticker yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaştık. Bu pratik yöntem sayesinde artık siz de kendiniz için sticker yapabilirsiniz. Farlı bir malzeme ile sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kolay sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial