Poşetten Kelebekli Şeker Paketi Yapımı

Poşetten Kelebekli Şeker Paketi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Poşetten kelebekli şeker paketi yapımı herkesin evde keyif alarak yapacağı pratik bir uygulamadır. Çocuğunuz için düzenlediğiniz doğum günü kutlamasında ya da eve gelen misafirlerinize ikram etmek için özel şeker paketleri hazırlayabilirsiniz. Kendi el emeğinizle yapacağınız bu paketler onları çok mutlu edecektir. Bugün sizlerle poşet ile kelebekli şeker paketi hazırlayabileceğiniz güzel bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Çocuğunuz varsa onunla birlikte kelebekli şeker paketi yapabilirsiniz. Siz de bu eğlenceli çalışmayı denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir poşet
  • Ahşap mandal
  • Silikon yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte boya
  • Kelebeğin antenini ve gözlerini yapmak için uygun aksesuarlar
  • Şeker

Poşet ile Nasıl Kelebekli Şeker Paketi Yapılır?

Kelebekli şeker paketi yapmak için küçük bir poşete ihtiyaç vardır. Bunu temin ettikten sonrası oldukça kolay. Aşağıda uygulamanın detaylı anlatımını paylaşıyoruz. Adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de harika bir kelebekli şeker poşeti yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kelebeğe anten yapın ve bunu silikon yapıştırıcı ile dikkatli bir şekilde sabitleyin.
  • Daha sonra kelebeğin gövdesini istediğiniz renge boyayın. üzerine minik benekler yaparak süsleyebilirsiniz.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra poşetin içine şekerleri koyun. Bunun tam ortasına mandalı taktığınızda kelebek haline gelecektir.

Böyle sevimli bir şeker paketi çocukların çok hoşuna gidecektir. İçinde rengarenk şeker ve lokumlar olan bu paketlerden isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Bu tarz bir uygulama okul öncesi için de güze bir etkinlik olabilir. İsterseniz aynı uygulamayı poşetin içine şeker yerine başka nesneler koyarak da yapabilirsiniz. Örneğin poşetin içine koyacağınız rengarenk boncuklar ile güzel bir kelebekli dekor süsü yapabilirsiniz. Elinizdeki imkanlara göre uygulamayı farklı şekillerde yapmanız mümkün. Elinizde boya yoksa kullanmadığınız bir oje ile de ahşap mandalın üzerini boyayabilirsiniz.

Evde bu güzel projeyi denemek isteyenler için aşağıda kelebekli şeker paketi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaptığınızda ortaya resimlerde gördüğünüz gibi çok güzel kelebekler çıkacaktır.

Kelebekli Şeker Paketi Yapımı Resimli Anlatım
Kelebekli Şeker Paketi Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Kelebekli Şeker Paketi Yapımı
Poşetten Kelebekli Şeker Paketi Yapımı
Poşetten Kelebekli Şeker Paketi
Poşetten Kelebekli Şeker Paketi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial