Poşetten Fiyonk Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Poşetten fiyonk süs yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes rahatlıkla bu uygulamayı yapabilir. Özel günlerde ev süslemesi yapmak için dekoratif süs satın almak yerine bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde dekoratif süs yaparak hem keyifli vakit geçirebilir hem de bazı artık malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Evde poşet ile fiyonk süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Poşetten Fiyonk Süs Yapımı

Evde poşetten fiyonk süs yapmak çok kolay olduğu için bu çalışmayı çocuklarla birlikte yapabilirsiniz. Poşetten güzel bir dekoratif süs tasarlamak için tek yapmanız gereken küçük poşetlerin içini eva parçaları ile doldurmak ve sonrasında bunlara fiyonk şekli vermek. Bu şekilde rengarenk fiyonklar yaparak özel günlerde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane küçük poşet
 • Farklı renkte evalar
 • Makas
 • Bant
 • 2 tane ince lastik
 • İstediğiniz renkte ince bir kurdele

Uygulamanın yapımı için küçük ve şeffaf poşetler gerekmektedir. Biz çalışmayı yaparken küçük boy kilitli buzdolabı poşetlerinden kullandık.

Poşetten Fiyonk Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce eva parçalarını hazırlamanız gerekiyor. Bunun için tek yapmanız gereken evaları makas yardımı ile küçük parçalar halinde kesmek. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçalarını da bu şekilde değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Yeteri kadar eva parçası hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Kilitli buzdolabı poşetlerinin üst tarafında bulunan kilit kısımlarını makas ile keserek çıkarın.
 • Sonrasında bu poşetleri küçük bir şekilde kesilmiş eva parçaları ile yarısına kadar doldurun.
 • Poşetlere ince lastikler geçirerek bunların ağızlarını kapatın.
 • İçlerini doldurduğunuz poşetleri lastikli tarafları birbirine bakacak şekilde masanın üzerine koyun.
 • Bu ince yerleri bant ile tutturarak iki poşeti birleştirin.
 • Bu şekilde fiyongu yaptıktan sonra ortasına ince bir kurdele bağlayarak istediğiniz yere asabilirsiniz.

Çok sayıda fiyonk süs yapacaksanız her fiyonk için tek renk eva da kullanabilirsiniz. İsterseniz poşetin içine eva parçaları yerine küçük şekerler de koyabilirsiniz. Bu tarz süslemeler çocukların doğum günü partileri için uygundur. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaşacağımız, fiyonk süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız keçe topları ile duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Fiyonk Süs Yapımı Resimli Anlatım
Fiyonk Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial