Poşetten Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Poşetten duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çocuk odasında onların hayal gücüne uygun dekoratif süsler kullanılmaktadır. Üzerinde kalp, yıldız, çiçek ve çeşitli hayvan figürlerinin bulunduğu dekoratif süsler çocukların çok hoşuna gitmektedir. Becerikli bayanlar keçe ya da eva gibi malzemeler kullanarak çocuk odası için çok güzel dekoratif süsler yapmaktalar. Bu tür tasarımları yapmak için el becerinize güvenmiyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz poşetten duvar süsü yapımını deneyebilirsiniz. Uygulama hakkındaki detayları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Poşetten Duvar Süsü Yapımı

Evde poşetten duvar süsü yapmak için üzerinde çiçek, kalp ya da başka desenler bulunan poşetler gerekmektedir. Bu poşetlere kalıp yardımı ile istediğiniz bir şekli çizdikten sonra bunları kesin. Poşetten yaptığınız kalp, çiçek ya da yıldızların arasına ip koyarak bunlarla istediğiniz uzunlukta dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evdeki poşetleri değerlendirme imkanı da bulabilirsiniz. Hesaplı malzemeler kullanarak çocuk odası için dekoratif süs tasarlamak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemeler aşağıda verilmiştir.

Gerekli Malzemeler

 • Poşet
 • Yıldız kalıbı
 • Keçeli kalem
 • Makas
 • İp
 • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında düz poşet yerine üzerinde desenler olan poşetleri tercih ederseniz ortaya daha güzel bir tasarım çıkacaktır.

Poşetten Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce bir kartona istediğiniz boyutta yıldız çizin. Bunu makas ile keserek çıkarıp yıldız kalıbını hazırladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • ilk olarak poşetin kenarlarını makas ile keserek bunu düz bir parça halinde açın.
 • Sonrasında yıldız kalıbını poşetin üzerine yerleştirerek etrafından siyah keçeli kalem ile geçin.
 • Bu şekilde yeterli sayıda yıldız çizdikten sonra bunları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Poşetten yıldızlardan bir tanesini düz bir zemine koyun. Bunun üzerine ipi yerleştirin. Başka bir yıldıza yapıştırıcı sürerek bunu diğer poşetin üzerine bastırarak yapıştırın.
 • Tüm yıldızları ipe geçirdikten sonra çocuk odası için dekoratif süs yapımı tamamdır. Bunu istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı poşet yerine desenli paket kağıtları ile de yapabilirsiniz. Keçe ya da eva ile yıldızlar yapıp bunları ipe geçirerek de evde kolay bir şekilde dekoratif süs yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, poşetten duvar süsü resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız, poşetten fiyonk süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Poşetten Duvar Süsü Resimli Anlatım
Poşetten Duvar Süsü Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial