Poşetten Barbie Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde Barbie bebek için dikişsiz, yapıştırıcısız elbise yapmak isterseniz sizlerle paylaşacağımız poşetten Barbie elbise yapımı işinize yarayabilir. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde hiç masraf yapmadan şık bir elbise tasarlayabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey poşet. Bu kolay çalışmayı çocuklar da zorlanmadan yapabilirler. Poşet ile Barbie bebek için şık bir elbise yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Poşetten Barbie Elbise Yapımı

Evde kolay Barbie elbise yapımı denince aklımıza dikişsiz elbise modelleri gelmektedir. Kumaşı sadece keserek, dikiş kullanmadan kısa sürede birçok elbise modeli yapılabilir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız dikişsiz Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çocuk çorabı kullanarak da kolay bir şekilde bebeğe elbise yapmanız mümkün. Elinizde bu tür malzemeler yoksa elbise yapımı için poşet kullanabilirsiniz. Evde desenli poşetler varsa bunlardan Barbie bebek için şık elbiseler tasarlayabilirsiniz.

Poşetten Barbie Elbise
Poşetten Barbie Elbise

Gerekli Malzemeler

  • Üzeri desenli bir poşet
  • Makas
  • Lastik veya ince bir ip

Bunların dışında elbisenin beline kemer yapmak için ince bir lastik ya da desenli bant kullanabilirsiniz.

Poşetten Barbie Elbise Nasıl Yapılır?

Elinizde desenli poşet yoksa uygulamanın yapımında düz poşet de kullanabilirsiniz. Kısa sürede şık bir Barbie bebek elbisesi yapmak için aşağıda anlatacağımız adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak makas yardımı ile poşetten düz bir parça kesin.
  • Barbie bebeği poşetin üzerine koyarak ölçü alın.
  • Daha sonra belirlediğiniz yerden makas ile kesin.
  • Bu şekilde elinizde düz bir poşet parçası olacak. Bu poşetin üst kısmından orta kalınlıkta bir şerit kesin. Bunu yaparken bebeğin boynuna gelen kısmı kesmeden bırakın.
  • Bu şekilde bebeğe boyundan bağlamalı elbise yapılabilir.
  • Hazırladığınız yukarısı bağcıklı olan bu elbiseyi bebeğin bedenine sıkı bir şekilde sarın ve beline ince bir lastik geçirin.
  • Yukarıda şeridi Barbie bebeğin boynuna bağladıktan sonra kalan fazlalığı makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie dikişsiz elbise yapımı tamamdır. Son olarak kalan poşetten ince bir şerit keserek elbisenin beline kemer olarak bağlayabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda poşetten Barbie elbise yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde poşet ile farklı bir elbise modeli yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için poşetten elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial