Poşetten Balon Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle poşetten balon duvar süsü yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Üzerinde sevimli desenler bulunan poşetleri kullanarak çocuğunuzun odası için güzel bir dekoratif süs hazırlayabilirsiniz. Balon şeklindeki süs çocuğunuzun odasında bir farklılık oluşturmanıza yardımcı olabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz balon duvar süsü yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Poşetten Balon Duvar Süsü Yapımı

Evde çocuk odası için duvar süsü yapımında farklı malzemeler kullanılmaktadır. Keçe ve eva gibi malzemeler kullanılarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle poşet ve elyaf ile duvar süsü yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa siz de onun odasına böyle bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

Poşetten Balon Duvar Süsü
Poşetten Balon Duvar Süsü

Bunun için poşetin içine elyaf doldurarak kabarık bir hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra bunun alt ve üst tarafına ip bağlayarak balon şekli verebilirsiniz. Balon şeklinde bir süs çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde desen olan küçük bir poşet
  • Elyaf ya da pamuk
  • İp
  • Makas

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada üzerinde palyaço resmi olan küçük bir poşet kullanılmış. Siz de bu tarz poşetler kullanarak çocuk odası için sevimli bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

Poşetten Balon Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Poşet ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede poşetten balon duvar süsü yapabilirsiniz.

  • İlk olarak poşetin içini elyaf ile doldurun. Bunu yaparken poşetin iyice dolarak kabarık olmasını sağlamalısınız.
  • İçini elyaf ile doldurduğunuz poşete balon şekli vermek için bunun alt ve üst tarafına sıkı bir şekilde ip bağlayın.
  • Son olarak poşetin bağladığınız yerlerindeki fazlalık parçaları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra balon duvar süsü yapımı tamamdır. Bunu üst tarafındaki ip yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu eğlenceli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda poşetten balon duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocuk odasına kumaş ile balon şeklinde duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kumaş ile dekoratif balon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşetten Balon Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Balon Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial