Poşetten Balerin Eteği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için kolay balerin eteği yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Poşet kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Poşet ile çiçek ve birçok dekoratif süs yapılmaktadır. Düz veya desenli poşetler karton ve plastik yüzeylere kaplama yapmak için de kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra Barbie bebeklere kıyafet yapmak için de poşet kullanılabilir. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda Barbie bebek için poşetten balerin eteği yapımı paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede harika bir balerin eteği yapabilirsiniz.

Poşetten Balerin Eteği Yapımı

Barbie balerin eteği yapmak için genelde tül kumaş kullanılsa da farklı malzemeler de tercih edilebilir. İnce ve kabarık bir etek yapmak isterseniz poşet de bu konuda işinize yarayabilir. Barbie bebek için balerin kıyafeti yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız poşet ile balerin eteği yapmayı deneyebilirsiniz. Dikiş dikmeden ve yapıştırıcı kullanmadan sadece basit düğüm tekniği uygulayarak harika bir etek yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte poşet
  • Makas

Poşetten Balerin Eteği Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise şık bir balerin eteği yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak poşeti makas yardımı ile keserek düz bir parça haline getirin.
  • Daha sonra bu parçadan makas ile uzun şeritler kesin.
  • Yeterli miktarda şerit hazırladıktan sonra sıra bunları balerin eteğine dönüştürmeye geldi.
  • Poşetten ince uzun bir parça kesin.
Poşetten Balerin Eteği Yapımı Resimli Anlatım
Poşetten Balerin Eteği Yapımı Resimli Anlatım
  • Hazırlamış olduğunuz poşet şeritleri ikiye katlayarak bu düz parçaya düğümleyin.
  • Poşet bebeği kaplayacak boyuta gelince bunu beline sararak şeridin iki ucunu birleştirin.
  • Makas yardımı ile eteğin ucundan keserek istediğiniz boyda kısaltabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra Barbie balerin eteği yapımı tamamlanmış oluyor. Kıyafetin üst kısmını da yapmak isterseniz poşetten orta kalınlıkta uzun bir parça kesin ve bunu ortadan ikiye katladıktan sonra bebeğin üst tarafına sararak arka tarafta düğüm yapın. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde Barbie bebek için güzel bir balerin eteği yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı poşet yerine tül kumaş ile ya yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Poşet ile şık bir elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, poşetten Barbie elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial