Poşet ile Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sticker okul malzemelerini süslemek ve ev dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Üzerinde resim ya da desenler bulunan arkası yapışkanlı bu malzeme sayesinde çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renk ve desende sticker temin edebilirsiniz. İsterseniz evde de kendi zevkinize uygun sticker yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda poşet ile sticker yapımı başlığı altında kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Poşet ile Sticker Yapımı

Evde sticker yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Genelde kağıt üzerine küçük resimler çizilip bunların üzeri koli bandı ile kaplanarak sticker yapılmaktadır. Düz ya da simli evalar küçük çiçek, kalp, yıldız gibi şekillerde kesilerek de sticker yapılabilir. Desenli bant kullanarak da evde kolay sticker yapmak mümkündür. Çizim yapıp boyamakla uğraşmadan kısa sürede güzel stickerlar yapmak isterseniz poşet kullanabilirsiniz. Üzerinde sticker yapımına uygun boyutta resimler bulunan poşetlerden kullanarak güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada üzerinde çiçek resimleri bulunan bir poşet kullanılmış.

Çiçekli Sticker
Çiçekli Sticker

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde desenler olan bir poşet
  • Makas
  • Koli bandı
  • Çift taraflı bant

Poşet ile Çiçekli Sticker Nasıl Yapılır?

Poşet ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede harika stickerlar yapabilirsiniz.

  • İlk olarak poşetin üzerindeki desenleri makas yardımı ile uygun boyutta kesin. Bu aşamada seçeceğiniz desen koli bandının kaplayabileceği boyutta olmalıdır.
  • İstediğiniz sayıda deseni kestikten sonra bunların üzerine koli bandı yapıştırın. Bunu yaparken arada hava boşluğu kalmamasına dikkat edin.
  • Koli bandı ile kapladığınız desenlerin kenarlarındaki fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde sticker yaptıktan sonra arkasına çift taraflı bant yapıştırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde kolay sticker yapmanızı sağlayacak pratik bir yöntem paylaştık. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda poşet ile çiçekli sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kağıt kullanarak sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan emoji sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşet ile Çiçekli Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Poşet ile Çiçekli Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial