Poşet ile Pano Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle poşet ile pano yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapabileceğiniz bir örnek geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Ev dekorasyonunda pano kullanımı oldukça yaygındır. Evinizi güzelleştirmek için kendi tasarladığınız bir dekoratif ürün kullanmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Poşet ile pano yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Poşet ile Pano Yapımı

Evde dekoratif pano yapmak için kağıt, karton, keçe ve eva gibi birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada poşet ve karton kullanılmış. Elinizde üzerinde güzel desenler bulunan bir poşet varsa sizde kısa sürede güzel bir pano yapabilirsiniz. Bu kolay çalışma sayesinde boş karton kutu ve poşetleri atmak yerine değerlendirebilirsiniz.

Dekoratif Pano
Dekoratif Pano

Gerekli Malzemeler

  • Üzerinde desen olan bir poşet
  • Bir karton parçası
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında zemin olarak kullanmak için istediniz renkte fon kartonu.

Poşet ile Pano Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise pano yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kartonun üzerine kalem ile iki tane daire çizin. Dairelerin boyutu aynı ya da farklı olabilir. Bu sizin tercihinize bağlı. Dairelerin büyüklüğünü poşetteki desenlere göre ayarlayabilirsiniz.
  • Çizimi yaptıktan sonra karton daireleri makas ile kesin ve bunları poşetin üzerine koyarak çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile keserek poşetten de iki tane daire yapın.
  • Bu şekilde parçaları hazırladıktan sonra kartonların üzerine poşetleri yapıştırın.

Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra poşet ile kapladığınız daireleri zemin olarak kullanacağınız kartonun üzerine yapıştırabilirsiniz. Panonun üst tarafına ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak da panoyu aşabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenler için aşağıda poşetten pano yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız poşetten duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Poşet ile Pano Yapımı Resimli Anlatım
Poşet ile Pano Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial