Poşet Eldivenle Ponpon Sıralama Oyunu
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuzla birlikte deneyebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocukların severek oynadığı top sıralama oyunun ev yapımı olan ponpon sıralama oyununu yapmak oldukça kolaydır. Çocuğunuz bu oyunu oynarken hem eğlenecek hem de renkleri daha kolay öğrenecektir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse poşet eldivenle ponpon sıralama oyunu yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Poşet Eldivenle Ponpon Sıralama Oyunu

Küçük çocuklar için evde yapboz oyunu tarzı bir çalışma denemek isterseniz poşet eldiven ve farklı renkte ponponlar kullanabilirsiniz. Eğlenceli bir yapboz oyunu olan top sıralama oyununu kağıt ile yapmak isterseniz, kağıttan yapboz oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Ponpon sıralama oyununda zemin olarak kağıt yerine poşet eldiven kullanılmaktadır. Oyunda top işlevini de ponponlar görecektir. Aynı renkteki ponponları parmaklara sıralamaya çalışırken çocuğunuz çok eğlenecektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane poşet eldiven
  • 16 tane farklı renkte ponpon
  • Renkli kağıt
  • Bant

Bunların dışında isterseniz kağıt ya da eva ile yapacağınız süslemeler de kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız ponponları kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Ponpon Sıralama Oyunu Nasıl Yapılır?

Poşet eldiven ve diğer malzemeler hazır ise ponpon sıralama oyunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan 16 tane ponpon farklı renklerde 4’lü gruplar halinde olmalıdır.

  • İlk olarak tüm ponponları poşet eldivenin içine boşaltın. Ponponlar bu aşamada parmaklarda değil elin üst kısmı olan boşlukta olmalıdır.
  • Daha sonra renkli kağıdı poşet eldivene göre ayarlayarak ortadan ikiye katlayın.
  • İkiye katladığınız renkli kağıdın arasına eldivenin bilek kısmını yerleştirin. İsterseniz renkli kağıdın üzerine süsleme yapıştırabilirsiniz.
  • Kağıdın fazlalığını arkaya doğru kıvırın ve bant ile yapıştırın.
  • Ponponları her parmağa farklı renkte 4 ponpon olacak şekilde yerleştirin.
  • Parmaklardan birisi boş kalacaktır

Tüm bu aşamalardan sonra ponpon sıralama oyunu yapımı tamamlanmış oluyor. Ponponları renklerine göre aynı parmağa sıralamaya başlayabilirsiniz. Bunun için boş kalan parmağa ponponları kaydırıp, yerlerine yerleştirmeniz gerekmektedir. Evde birlikte yapacağınız ponpon sıralama oyununu çocuğunuz keyif alarak oynayacaktır. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz. Bu tür kolay okul öncesi çalışmalar ilginizi çekiyorsa, eva ile yapboz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial