Poşet Eldivenle Çocuk Etkinliği
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuz ile birlikte yapabileceğiniz eğlenceli bir etkinlik paylaşıyoruz. Çocuklar sürprizleri sevdiği için onlara karton bardaktan çıkan sevimli bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuz pipete üflediğinde içinden meyve, emoji ya da başka sevimli figürler çıkacaktır. Pipet ile hava üfleyip çekerek parmakların bardağa girip çıkması eğlenceli olacaktır. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz poşet eldivenle çocuk etkinliği yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Poşet Eldivenle Çocuk Etkinliği

Okul öncesi etkinliklerde karton bardak sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle karton bardak, poşet eldiven ve pipet ile yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Poşet eldivenin parmak uçlarına sticker ya da kendi yaptığınız emoji, kalp, çiçek gibi küçük figürler yapıştırabilirsiniz. Kendi hazırladığınız kağıtları kullanacaksanız bunları parmaklara çift taraflı bant yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Yapacağınız içinden sürpriz çıkan bardak ile oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane poşet eldiven
  • 1 tane karton bardak
  • 1 tane pipet
  • Karton bardağa delik açmak için sivri uçlu bir cisim
  • 1 tane lastik
  • 5 tane sticker

Bardak İçinden Çıkan Sürpriz Yapımı

Yukarıdaki listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak bu eğlenceli etkinliği yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton bardağın alt tarafına sivri uçlu bir cisim yardımı ile pipetin geçeceği büyüklükte bir delik açın.
  • Poşet eldiveni bardağa geçirin ve bir lastik yardımı ile güzelce sabitleyin. İsterseniz eldivenin kaymaması için lastiğin üzerine bant da yapıştırabilirsiniz.
Poşet Eldivenle Okul Öncesi Etkinlik Resimli Anlatım
Poşet Eldivenle Okul Öncesi Etkinlik Resimli Anlatım
  • Poşet eldivenin parmak uçlarına stickerları tek tek yapıştırın.
  • Son olarak karton bardağa açtığınız delikten pipeti geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra karton bardaktan oyuncak yapımı tamamdır. Parmakları karton bardağın içine koyup pipet ile hava üflediğinizde eldiven şişerek parmaklar dışarı doğru çıkacaktır. Havayı geri çektiğinizde ise parmaklar bardağın içine geri gidecektir. Evde yapacağınız bu kolay etkinlik sayesinde evde çocuğunuz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çalışmayı yaparken işinizi kolaylaştırmak için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz. Bu tür kolay çocuk etkinlikleri denemekten hoşlanıyorsanız, eva ile yapboz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial