Sosyal medyada paylaş

Porselen tabaktan servis kasesi yapımı kolay ve keyif alarak yapacağınız bir kendin yap uygulamasıdır. Meyve, çerez, kurabiye gibi ikramlıkları servis ederken ayaklı servis kaseleri kullanırız. Bu şekilde ikramlıkları daha şık servis etme şansımız olur. Sizin de güzel bir servis kasesine ihtiyacınız varsa ya da eskisinden sıkıldıysanız bu pratik uygulamayı deneyebilirsiniz. Evinizde tek kaldığı için kullanmadığınız porselen tabakları servis kasesine çevirerek tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Porselen tabağı şık bir servis kasesine çevirmek isterseniz, gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane orta boy porselen tabak ( düz beyaz )
  • Metal ayaklık
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renk sprey boya

Porselen tabaktan servis kasesi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, bu sorunuzun cevabını aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Boya ve yapışkan bulaşmasını önlemek için ilk önce çalışmayı yapacağınız yere gazete kağıdı sererek tedbirinizi alın. Sonrasında keyifli çalışmayı yapmaya geçebilirsiniz.

  • Porselen tabağı masanın üzerinde ters çevirin ve metal ayaklığa yapışkan sürerek tam ortasına yapıştırın. Bir süre elinizle bastırarak beklerseniz daha iyi yapışacaktır.
  • Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra servis kasesi hazır şimdi sıra geldi bunu renklendirmeye.
  • Sprey boya ile ayaklığı ve tabağın her yerini boyayın. Kuruduktan sonra kendi tasarımınız olan servis tabağını kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz kasenin içini ve dışını farklı renklere boyayarak daha değişik bir tasarım da yapmanız mümkün.

Bu çalışmayı yaparken isterseniz desenli bir porselen tabak da kullanabilirsiniz. Tabak kendinden desenli olduğu için ayrıca boyamanıza gerek yoktur. Sadece metal ayaklığı yapışkan ile sabitleyerek, kuruduktan sonra hemen servis kasesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz metal ayaklık yerine aynı işlevi görecek porselen bir yumurtalık ya da başka bir parça kullanarak da uygulamayı yapmanız mümkün.

Kendi yaptığınız bir kase ile misafirlerinize lezzetli ikramlıklar sunmak isterseniz bu kolay projeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu çalışma ilginizi çektiyse aşağıda, porselen tabaktan servis kasesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Tüm detayları inceleyerek siz de çok güzel bir servis kasesine sahip olabilirsiniz. Böyle şık bir kaseyi içine meyve koyarak mutfak masanızda dekor amaçlı da kullanabilirsiniz.

tabaktan-servis-kasesi-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial