Porselen Kupa Süslemesi
Sosyal medyada paylaş

Porselen kupa süslemesi evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir hobi çalışmasıdır. Günümüzde çoğu kişi sıcak ya da soğuk içecek tüketirken porselen kupa kullanmaktadır. Bu kupalar düz tasarımları ile her ne kadar şık görünseler de zamanla bu görünümlerinden sıkılabiliriz. Bu tür durumlarda uygulayabileceğiniz en pratik yöntem bu kupayı süslemektir. Porselen kupa süslemek için en ideal malzeme de porselen kalemi olmaktadır. Siz de evde porselen kupa süslemesi yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Porselen Kupa Süslemesi

Porselen kupa nasıl süslenir? diye merak ediyorsanız bu konuda uygulayabileceğiniz en pratik yöntemin porselen kalemi kullanmak olduğunu söyleyebiliriz. Porselen kalemi ile kupa süslemesi yapmak için çok iyi çizim yapmanız gerekmiyor. Çizim yapma yeteneği olmayanlar da farklı yöntemler kullanarak kupanın üzerine porselen kalemi ile çok güzel çizimler yapabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Düz renkte bir porselen kupa
  • İstediğiniz renkte porselen kalemi
  • Islak mendil ( uygulamayı yaparken yanlışlık olursa silmek için )

Puantiye şeklinde bir süsleme yapmak isterseniz o zaman kulak çubuğuna da ihtiyacınız olabilir. Çizim yapamıyorsanız herhangi bir şablon ya da karbon kağıt kullanarak kupanın üzerine istediğiniz çizimi yapabilirsiniz. İsterseniz bant yardımı ile kupanın üzerine çok güzel geometrik şekiller oluşturabilirsiniz. Malzemeler hazır ise kupa süslemesi yapmaya başlayabilirsiniz.

Porselen Kupa Süslemesi-1
Porselen Kupa Süslemesi-1

Porselen Kupa Nasıl Süslenir?

Süsleyeceğiniz porselen kupanın yüzeyi pürüzsüz olmalıdır. Aksi halde çizim ya da boyama yaparken zorlanabilirsiniz. Kupa süslemesi yapmak için uygulayabileceğiniz en pratik yöntem bunun üzerine ağız ve gözler çizmektir. Üzerinde emoji ifadelerinin bulunduğu tasarımlar çok popüler olduğu için siz de böyle bir süsleme yapmayı düşünebilirsiniz. Beyaz porselen kupa üzerine siyah porselen kalemi ile böyle bir çalışma yaparak çok şık bir tasarıma imza atabilirsiniz. Aynı uygulamayı beyaz yerine renkli kupalarla da yapmanız mümkün.

Porselen Kupa Süslemesi
Porselen Kupa Süslemesi

Evde porselen kupa süslemek için renkli porselen kalemlerini de tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda yapacağınız rengarenk puantiyeler ile porselen kupaya harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunların dışında düz porselen kupaların üzerine küçük kalp ya da çiçek desenleri yaparak veya isim yazarak da sevdiklerinize hediye etmek için güzel kupalar tasarlayabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, evde kolay porselen fincan süsleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Porselen Kupa Süslemesi-2
Porselen Kupa Süslemesi-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial