Porselen Fincanlardan Kuş Yemliği Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Porselen fincanlardan kuş yemliği yapımı çok keyif alarak yapacağınız bir kendin yap projesidir. Kuşlar en sevilen canlılardır. Bahçeli evde oturanlar bu sevimli dostları doyurmak için kuş yemliğine ihtiyaç duyabilirler. Bahçeli evin en güzel yanı olan doğa ile iç içe olmanın tadını doyasıya çıkarmak için kuş yemliği yaparak ağaç dallarına asabilirsiniz. Böylece bahçenize gelen kuşlar karnını doyururken siz de onları izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Porselen fincanlardan kuş yemliği yapmak masrafsız bir uygulama olması bakımından son derece avantajlıdır. Elinizde tek kaldığı için kullanmadığınız fakat atmaya da kıyamadığınız porselen fincanlarınızı bahçeye kuş yemliği yaparak değerlendirebilirsiniz. Konu ile ilgili tüm detayları ve gerekli malzemeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda fincan ( altlıkları ile beraber )
  • Japon yapıştırıcısı
  • Kuş yemi
  • İp

Bu uygulamada her türlü çay ve kahve fincanını kullanabilirsiniz. Porselen yerine cam ya da plastik fincanlarda kullanılabilir.

Porselen Fincandan Kuş Yemliği Nasıl Yapılır?

Fincandan kuş yemliği nasıl yapılır? diye merak edenler için uygulamanın detaylarını aşağıda adım adım anlatıyoruz.

  • İlk olarak porselen fincanları tabaklarına yapıştırmanız gerekiyor. Tabağın içine biraz japon yapıştırıcısı sürün ve porselen fincanı yan çevirerek yapışkanın üzerine hafifçe bastırın. Bunu yaparken fincan sapının yukarıya doğru gelmesine dikkat etmelisiniz.
  • Bir sonraki aşamada fincanın içine ve tabağa kuş yemi boşaltın.
  • Ağırlığı taşıyabilecek bir ipi fincanın sapına bağladıktan sonra yemliği ağaç dalına bağlayarak asabilirsiniz.

Daha önceden sizlerle buna benzer kolay bir uygulama olan pet şişeden kuş yemliği yapımını paylaşmıştık. İsterseniz o projeye de göz atabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan kuş yemliklerini bahçenizdeki ağaçların dallarına asarak kuş cıvıltıları ile dolu doğal bir alan oluşturmanız mümkün. Elinizdeki başka malzemeleri kullanarak da farklı kuş yemlikleri tasarlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü harekete geçirerek ortaya görenlerin dikkatini çeken harika işler çıkarabilirsiniz.

Kuş yemliği yapımı hakkında size ilham verecek bir örnek uygulamayı aşağıda paylaşıyoruz. Bu proje bahçe dekoru için de örnek bir uygulama olarak aklınızda bulunsun. Bu pratik yöntemi uygulayarak istediğiniz sayıda kuş yemliği yapmanız mümkün. Bunları yaptıktan sonra bahçenin çeşitli yerlerine asarak farklı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Porselen Fincanlardan Kuş Yemliği Yapımı
Porselen Fincanlardan Kuş Yemliği Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial