Ponponla Telefon Kapağı Süslemesi Yapımı

Ponponla Telefon Kapağı Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponponla telefon kapağı süslemesi yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir çalışmadırmadır. Eski telefon kapaklarını yenilemek için yapılan birçok değişik uygulama bulunmaktadır. Bu konuda daha önceden de sizlerle farklı örnek çalışmalar paylaştık. Bugün de ponpon kullanarak telefon kapağı süsleyebileceğiniz çok pratik bir kendin yap çalışmasından bahsetmek istiyoruz. Bu proje sayesinde evdeki artık ipleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Şimdi sözü daha faza uzatmadan uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesine geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Telefon kapağı
  • İple yapılmış küçük ponponlar ( ponpon yapmak için her türlü ip kullanılabilir. )
  • Yapıştırıcı

Ponponla Telefon Kapağı Nasıl Süslenir?

Evde telefon kapağı süslemek için ilk olarak ponponları yapmakla işe başlamalısınız. Bunun için bir kartona ip dolayarak ponpon yapmanız gerekiyor. Ponponları telefon kapağına yapıştıracağınız için küçük boyutta olmaları gerekmektedir. Bu şekilde aynı ya da farklı boyutlarda yeterli sayıda ponpon yaptıktan sonra süsleme aşamasına geçebilirsiniz.

  • Yapmış olduğunuz ponponları yapışkan yardımı ile telefon kapağının üzerine dikkatli bir şekilde yapıştırın. Kapağın tamamı ponponlarla kaplandıktan sonra bir süre yapışkanın kuruması için bekleyin.
  • Tüm bu aşamaların ardından ponponlu telefon kapağını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı ipten ponponlar yerine keçe topları ile de yapmanız mümkün. Ponponların hepsini aynı renkte ya da değişik renklerde yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz ponponları tuttuğunuz takımın renklerinden yaparak farklı bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu çok kolay uygulama sayesinde sade görünümden sıkıldığınız ya da eskiyen telefon kapaklarını güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İsterseniz telefon kapağının her yerine değil de sadece bazı yerlerine de ponpon yapıştırmanız mümkün. Ponponla telefon kapağının nasıl süslenebileceğini anlattık, bu yöntemi kullanarak kendi zevkinize uygun farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Örgü örmeyi seven bayanların her zaman elinin altında artık ipler bulunabilir. Bu ipleri değerlendirmek için kolay bir kendin yap çalışması arıyorsanız aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz. Bu uygulamanın yapımında her türlü ip kullanılabilir. Gençler bu tür süslemelerden çok hoşlandıkları için onların telefon kapaklarını yenilemek için bu yöntemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Ponponla Telefon Kapağı Süslemesi Yapımı
Ponponla Telefon Kapağı Süslemesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial