Ponpondan Toka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde toka yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Sevimli bir görünüme sahip olduğu için ponpon ile farklı tasarımlar yapılmaktadır. Ponpondan anahtarlık, ayıcık ve toka yapılabilir. Siz de evde bu tür çalışmalar yapabilirsiniz. Ponpon kullanarak sevimli bir toka yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu çalışma sayesinde kullanmadığınız tokaları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse ponpondan toka yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpondan Toka Yapımı

Evde toka yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Kumaş, keçe ve evanın yanı sıra ponpon ile de toka yapabilirsiniz. Yün ip ile istediğiniz renk ve boyutta ponpon yaparak güze bir tasarıma imza atabilirsiniz. İp ile ponpon yapmayı bilmeyenler de toka yapabilsinler diye çalışmada hazır ponpon kullandık. Kırtasiyeden büyük ya da orta boy ponpon alarak sizde kendi tokanızı yapabilirsiniz. Toka yapımı için gerekli olan lastik için biz kullanmadığımız bir tokanın lastiğini çıkardık. Siz de bu tür bir lastik ya da maske lastiği kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte iki tane ponpon
  • Kullanmadığınız bir lastikli toka
  • Makas
  • Silikon tabancası

Ponpondan Toka Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise ponpondan toka yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Bir makas yardımı ile kullanmadığınız tokanın bağlantı yerini keserek çıkarın.
  • Bu şekilde toka lastiğini hazırladıktan sonra ponponlardan birisinin yan tarafına silikon sürün ve lastiği buraya bastırın.
Ponpondan Toka Yapımı Resimli Anlatım
Ponpondan Toka Yapımı Resimli Anlatım
  • Lastiğin üzerine de biraz silikon sürün ve diğer ponponu bunun üzerine koyun.
  • İki ponponu bastırarak lastiğin yerine yapışmasını sağlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra ponpon toka yapımı tamamlanmış oluyor. Tokayı hemen saçınıza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta ponpon toka yapabilirsiniz. Yün ile ponpon yapmayı biliyorsanız toka yapımında kullanacağınız ponponları kendiniz yapabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane minik ponpon kullanarak da farklı bir tasarım yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Kendi tokanızı yapabileceğiniz farklı bir çalışma incelemek isterseniz, evadan kalpli toka yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial