Ponpondan Meyve Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan meyve nasıl yapılır? sorusunun cevabını ve bu konudaki örnek çalışmaları yazımızda bulabilirsiniz. Örgü meyveler dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Tığ ya da şiş ile yapılan bu dekoratif süsleri herkes yapamayabilir. Siz de meyve şeklinde dekoratif süsler kullanmak istiyor fakat örgü öremediğiniz için bunlardan yapamıyorsanız bu yazımızdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Uygun renkte ipler ve bir parça karton ile çok güzel meyve şeklinde süsler yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu süsleri ister kendiniz kullanabilir, isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Ponpondan Meyve Nasıl Yapılır?

Evde ponponla meyve yapmak isterseniz uygun renkte ipleri belirli bir sıraya göre kartona sararak ponpon yapmanız yeterlidir. İpi kesip kartondan çıkardıktan sonra ortaya çok güzel bir karpuz, çilek, limon ya da kivi çıkacaktır. Uygulamayı yaparken her çeşit ip kullanılabilir. Güzel bir tasarım oluşturmak için kullanacağınız iplerin aynı kalınlıkta olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu tür süsler mutfakta, yemek masasında ve salonda kullanılabileceği gibi çocuklar için güzel bir oyuncak da olabilir. Yapacağınız meyveleri kullanarak bebek ve çocuk odası için çok güzel sarkaç süslerde tasarlamanız mümkün. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa yaptığınız ponpon meyvelere bunlardan dikerek daha şık görünmelerini sağlayabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizlere bu konuda ilham verecek örnek çalışmalara geçmek istiyoruz.

Ponpondan Karpuz Yapımı

Ponpondan karpuz yapmak isterseniz karton, pembe, siyah, yeşil ve beyaz iplere ihtiyaç vardır. Bu ipleri kartona aşağıdaki resimli anlatımda gördüğünüz şekilde sararak uygulama sonunda güzel bir ponpon karpuz yapabilirsiniz. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız ponpondan karpuz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ponpondan Karpuz Yapımı-1
Ponpondan Karpuz Yapımı-1

Ponpondan Kivi Yapımı

Evde kivi şeklinde bir dekoratif süs yapmak isterseniz ponpondan kivi yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için siyah, beyaz, kahverengi ve yeşil renkte yün iplere ihtiyaç vardır. Bunların yanı sıra karton ve makas da gerekmektedir. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede ponpondan kivi yapabilirsiniz. Bu çalışma hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için önceden paylaştığımız ponpondan kivi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ponpondan Kivi Yapımı
Ponpondan Kivi Yapımı

Ponpondan Çilek Yapımı

Örgü örmeyi bilmeseniz de evde çilek şeklinde sevimi bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Bunun için kırmızı, yeşil ve beyaz ip, karton, bir de makas gerekmektedir. Aşağıdaki örnek çalışmadaki gibi ipleri kartona belirli bir sırada dolarsanız uygulama sonunda güzel bir çilek yapmanız mümkün. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız ponpondan çilek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Ponpondan Çilek Yapımı-1
Ponpondan Çilek Yapımı-1

Ponpondan Limon Yapımı

Ponpondan çilek, karpuz ve kivi yapmışken bir de limon yapmak isteyebilirsiniz. Dekoratif limon yapmak için karton, makas, sarı ve beyaz iplere ihtiyaç vardır. Elinizde bu renk ipler varsa hemen aşağıdaki resimli anlatıma bakarak limon yapmaya başlayabilirsiniz. Çalışmayı yapmak için detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız daha önceden paylaştığımız ponpondan limon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ponpondan Limon Yapımı-1
Ponpondan Limon Yapımı-1

Bu yazımızda evde kolay bir şekilde dekoratif süs tasarlamak isteyenler için ponpondan meyve yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Elinizde başka çalışmalardan artan ipler varsa bunları ponpon ile meyve yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz büyüklükte ponpondan meyveler yapabilirsiniz. Yapacağınız küçük ponpon meyveleri çocuğunuzun kıyafetlerini süslemek için kullanabileceğiniz gibi bunlarla sevimli anahtarlıklarda yapabilirsiniz. Tasarımı size ait olan sevimli ponpon meyveleri nasıl değerlendireceğinizi sizin hayal gücünüze bırakıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial