Ponpondan Kolay Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan kolay oyuncak yapımı küçük çocuğu olanların hoşuna gidecek bir kendin yap çalışmasıdır. Küçük çocuklar için güvenilir olan örgü oyuncaklar son dönemde oldukça popülerdir. Amigurumi adı verilen örgü tekniği ile yapılan oyuncaklar şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Marifetli bayanlar çocuklarına bu tarz oyuncaklar örerek onları mutlu etmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama sayesinde örgü örmeyi bilmeseniz bile çocuğunuza ip ile güzel bir oyuncak yapabilirsiniz. Ponpon ile nasıl oyuncak yapacağınızı öğrenmek isterseniz bu yazımızda konu hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Ponpondan Nasıl Oyuncak Yapılır?

Ponpondan oyuncak yapmak kolay bir uygulamadır. Bunun için ponpon yapmayı bilmeniz gerekiyor. Eğer ponpon yapamıyorsanız nasıl yapılır kategorimizde ponpon yapımı hakkında birçok resimli anlatım bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yün ip
  • Ortası delik bir halka ( ponpon yapmak için )
  • Makas
  • Oyuncaklara göz ve ağız yapmak için siyah ve beyaz renkte keçe
  • Yapıştırıcı

Ponpondan Oyuncak Yapımı

Malzemeler hazır ise ponpondan oyuncak yapımına başlayabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak için her renk ip kullanabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunları da ponpon oyuncak yaparak değerlendirebilirsiniz.

  • İlk olarak ponpon yapmakla işe başlayın. Bundan oyuncak yapılacağı için ponpon biraz büyük olabilir.
  • Ponponu yaptıktan sonra sıra diğer parçalara geldi.
  • Beyaz keçeye metal para büyüklüğünde iki tane yuvarlak çizin. Siyah keçeye de beyazdan biraz daha küçük yuvarlaklar çizin. Bunları makas ile kestikten sonra beyaz yuvarlakların üzerine siyahları yapıştırarak gözleri yapın.
  • Siyah keçe ile ağız, beyaz ile de dişler yapın. Ağızların üzerine de dişleri yapıştırın.
  • Son aşamada gözleri ve ağzı yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

İsterseniz gözleri keçe ile yapmak yerine oyuncak göz de kullanabilirsiniz. Eğer çocuğunuz küçükse oyuncak yaparken onun çıkarıp yutabileceği küçük parçalar kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Size anlattığımız ponpondan kolay oyuncak yapımı sayesinde evde rengarenk ponpon oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu sevimli oyuncaklar aynı zamanda çocuğunuzun odası için güzel bir dekor ürünü işlevi de görecektir. Çocuğunuz için ponpon ile yapabileceğiniz güzel bir oyuncak çalışması arıyorsanız, ponpondan tavşan yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde ponpondan oyuncak yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Ponpondan Kolay Oyuncak Yapımı
Ponpondan Kolay Oyuncak Yapımı
Ponpondan Oyuncak
Ponpondan Oyuncak

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial