Sosyal medyada paylaş

Ponpondan kardan adam yapımı, örgü ya da dikiş bilmeyen annelerin de çocuklarına oyuncak yapabilmelerini ağlayacak bir kendin yap uygulamasıdır. Dışarıdan alacağınız pahalı oyuncaklar yerine evde kendiniz çocuğunuz için sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz ponpondan kardan adam yapımını deneyebilirsiniz. Sizin yapacağınız kardan adam çocuğunuzun en sevdiği oyuncağı olacaktır. Denemek isteyenler, kardan adam yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz ip
  • Makas
  • 2 tane oyuncak göz veya boncuk ( kardan adamın gözleri için )
  • 2 tane düğme
  • İnce bir kurdele ya da kumaş parçası ( kardan adamın boynuna bağlamak için )

Not: Ponpon yapmak için kullanacağınız ip hassas cilt yapısına sahip çocuklarda alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bunu önlemek için antibakteriyel ip kullanmalısınız. Çocuklar için oyuncak yapımında en ideali havlu ip kullanmaktır. Bu şekilde çocuğunuz oyuncağıyla oynarken herhangi bir alerji riski de olmayacaktır. Malzemelerimizin listesini verdik şimdi sıra geldi ponpondan kardan  adam nasıl yapılır? sorusunun cevabına.

  • İlk olarak ip ile kardan adamın başı ve gövdesi için 2 tane ponpon yapın. ( Gövde için olan ponponu daha büyük yapmalısınız. )
  • Ponponların altındaki ipleri birbirine bağlayın. Bu şekilde baş ve gövdeyi birleştirdikten sonra kardan adam ortaya çıkmış oluyor. Şimdi sırada süslemeleri yapmak var.
  • İlk olarak oyuncak göz veya bunun yerine kullanacağınız boncukları yerine sabitleyin.
  • Daha sonra kardan adamın gövde kısmına 2 tane düğme dikin. Elinizde düğme yerine kullanabileceğiniz boncuk ya da parlak taşlar varsa bunları da kullanabilirsiniz.
  • Kurdeleyi de atkı şeklinde boynuna bağladıktan sonra kardan adam hazır.

İsterseniz kardan adama yün ile kulaklık örebilirsiniz. Elinizde yün varsa bununla başına göre küçük bir bere de örebilirsiniz. Ponpondan kardan adam yaparken ponponların boyutunu iyi ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Yaptığınız ponponlar dolgun olursa oyuncak daha güzel görünür. Bu nedenle ponponları sıkı yapmaya özen göstermelisiniz.

İsterseniz kardan adamı yapmak için başka renk ipler de kullanabilirsiniz. Orjinal görünmesi açısından beyaz iple yapmanız daha iyi olur. Bu çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda ponpondan kardan adam yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de resimdeki adımları takip ederek çok kolay bir şekilde uygulamayı yapabilirsiniz.

ponpondan-kardan-adam-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial