Ponpondan Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan ev yapımı sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Yün ya da kumaş gibi malzemelerle yapılan ponponlar dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Tek renk ya da rengarenk yapılan bu ponponlar tek başına kullanılabileceği gibi çok sayıda ponpon birbirine eklenerek de dekoratif süsler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada tek bir ponpon kullanılarak sevimli bir ev yapılmaktadır. Ponpondan ev yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpondan Ev Yapımı

Ponpondan ev yapmak için özel olarak malzeme almanıza gerek yok. Elinizde artık ipler varsa bunları ev yapımında kullanabilirsiniz. Ayakkabı kutusu ya da başka bir karton kutudan keseceğiniz bir parça ve bir de makas dışında başka malzemeye ihtiyaç yoktur. Ponpondan yapacağınız minik evleri çocuk odası için sarkaç süs yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. İsterseniz tek bir ponpon ev yapıp buna bir halka geçirerek anahtarlık olarak da kullanmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte yün ip
  • Karton
  • Makas

Ponpondan Nasıl Ev Yapılır?

Ponpondan ev yapmak için 3 farklı renkte ip kullanmanız gerekiyor. Bunlardan birisi evin kendisi, diğerleri de kapı ve çatı yapmak içindir. Farklı renkler kullanarak evin kapı ve çatısının belirgin olmasını sağlayabilirsiniz. Malzemeler hazır ise ponpondan ev yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kapı yapımında kullanacağınız ipi kartona birkaç kat sarın.
  • Daha sonra bunun üzerine ev yapımı için seçtiğiniz ipi kalın bir tabaka halinde sarın.
  • Son olarak çatı yapımında kullanacağınız ipi beyaz iplerin yarısını kapatacak şekilde sarın.
  • İpleri anlattığımız şekilde sardıktan sonra makası kartonun yan taraflarından geçirerek ipleri kesin ve bunları elinizle güzelce açtırın.
  • Son olarak çıkıntı ipleri makasla kesip düzelterek ponpondan ev yapımını tamamlayabilirsiniz.

Yapacağınız ponpon evin güzel görünmesi için beyaz ipi kartona biraz fazla sarmanız gerekiyor. Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede dekoratif süs olarak kullanabileceğiniz sevimli bir ev yapmanız mümkün. Uygulamayı denemek isteyenlerin daha iyi fikir sahibi olması için aşağıda ponpondan ev yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Ponpondan meyve şeklinde dekoratif süsler yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız ponpondan meyve nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Ponpondan Ev Yapımı
Ponpondan Ev Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial