Ponpondan Çilek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ponpondan çilek yapımı dıştan bakılınca zor bir uygulama gibi görünse de aslında kolaydır. Ponpon yapmayı bilenler bu çalışmayı hiç zorlanmadan uygulayabilirler. Yün ya da farklı malzemelerle yapılan ponponlar güzel görünümleri ile dikkat çekmektedir. Ponpon yapımında tek renk ip kullanılabileceği gibi farklı renkte ipler kullanılarak rengarenk ponponlarda yapılabilir. Bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamada da uygun renkte iplerle ponpondan çilek yapılıyor. Uygulamayı denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Ponpondan Çilek Yapımı

Ponpon dekoratif süs yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. İstediğiniz renkte yün ipler kullanarak büyük ya da küçük çok güzel ponponlar yapabilirsiniz. Örgü ve dantel kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Son dönemlerde ponpon ile yapılan meyve şeklindeki süslemeler sıkça karşımıza çıktığı için biz de sizlerle ponpondan çilek yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Elinizde başka çalışmalardan kalan uygun renkte ipler varsa bunları ponpondan çilek yaparak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • Kırmızı, beyaz ve yeşil yün ip
  • Makas

Ponpondan Çilek Nasıl Yapılır?

Ponpon çilek yapmak için ipler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kartona birkaç kat kırmızı ip dolayın. Bunun üzerine aralarında boşluk bırakarak beyaz ip dolayın.
  • Sonraki aşamada birkaç kat daha kırmızı ip dolayın. Son olarak kırmızı ipin bir kenarına birkaç sıra yeşil ip dolayın.
  • Buradan gerisini normal ponpon yapımı gibi devam edin. Çıkıntı ipleri makas ile keserek düzelttikten sonra ponpondan çilek yapımı tamamlanmış oluyor. Eğer ponpon yapmayı bilmiyorsanız daha önceden paylaştığımız karton ile ponpon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel bir çilek süs yapabilirsiniz. Sizinle paylaştığımız örnek çalışmada çilek yapımında kırmızı ip kullanılmış fakat siz isterseniz pembe ya da sarı renkte çileklerde yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız ponpondan karpuz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda ponpondan çilek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Ponpondan Çilek Yapımı-1
Ponpondan Çilek Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial