Ponpondan Çiçekli Toka Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde toka yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çiçekli toka kullanmayı seviyorsanız size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Kız çocuğunuz varsa onun için bu tokalardan yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız tokaları satarak para kazanabilirsiniz. Sadece ponpon kullanarak yapacağınız tasarım şık görünümü ile dikkat çekecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, ponpondan çiçekli toka yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ponpondan Çiçekli Toka Yapımı

Ponpon dekoratif ürün, takı ve aksesuar yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Biz de size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda ponpondan çiçekli toka yapımı paylaşıyoruz. Uygulamayı herkes yapabilsin diye hazır ponpon kullanılan bir çalışma tercih ettik. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve boyutta hazır ponpon temin edebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada ponpondan çiçekli toka yapmak için küçük ponponlardan kullandık. Siz isterseniz bir boy büyük ponpon da tercih edebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  7 tane küçük boy hazır ponpon. Bunlardan bir tanesi çiçeğin ortasını oluşturacağı için farklı renkte olmalı.
  • Düz lastikli toka
  • Keçe ya da buna benzer bir kumaş parçası
  • Makas
  • Silikon tabancası

İsterseniz uygulamayı yapmak için orta boy ponpon da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Ponpondan Çiçekli Toka Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise çiçekli toka yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Farklı renkteki ponpon çiçeğin ortası olacağı için diğer ponponları silikon yardımı ile buna daire şeklinde yapıştırın.
  • Bu şekilde çiçeği hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
Ponpondan Çiçek
Ponpondan Çiçek
  • Keçeden küçük bir parça keserek bunu lastik tokaya sararak yapıştırın.
  • Bunun üzerine çiçeği yapıştırarak hafifçe bastırın.
  • İsterseniz çiçeğin artasına küçük bir parlak taş veya boncuk ile süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ponpondan çiçek toka yapımı tamamdır. Bu şık tokayı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda paylaştığımız kolay yöntemi uygulayarak istediğiniz renkte çiçekli toka yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı deneyecek olanların işini kolaylaştırmak için aşağıda videolu anlatımını paylaşıyoruz. Videoyu izleyerek detayları daha iyi öğrenebilirsiniz. Hazır ponpon ile yapılan başka bir çalışma incelemek isterseniz, ponpondan ayıcıklı anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial